Zavřít reklamu

Jablečná společnost včera aktualizovala pokyny pro vývojáře, kteří vytváří aplikace pro rozšířenou realitu ARKit. Právě ARKit totiž dostane s příchodem nového iOS 11.3 zajímavá vylepšení ve formě rozpoznávání vertikálních ploch či daleko lepšího mapování nepravoúhlých ploch, čili například kulatých stolů. Tyto novinky však s sebou mohou přinést podle Applu ruku v ruce i jisté nepříjemnosti, které by jejich uživatelům znepříjemňovali využití. A přesně v tomto duchu proto své pokyny pro vývojáře aktualizoval.

Podle Applu je důležité, aby vývojáři v případě potřeby uživatele svých aplikací k virtuálním plochám, se kterými aplikace pracuje, nějakým způsobem nasměrovali. Do aplikace by tak měli přidat funkci, která se spustí a naviguje uživatele v případě, že aplikace vyhodnotí, že má uživatel s nalezením předmětu mimo obrazovku potíže. Podle Applu k tomu mohou vývojáři využít jak různé ukazatele umístěné na displeje telefonu, tak i zvuková znamení.

Takto lze ARKit využívat v praxi:

V další části svých pokynů pak Apple opět nabádá k tomu, aby využívali vývojáři možnost ARKitu rozpoznávat různé plakáty či obrazy na stěnách. Díky tomu by tak mohli docílit například toho, že po rozpoznání plakátu Hvězdných válek by z něj vyletěly kosmické lodě, které by putovaly po pokoji.

Jak tedy můžete sami vidět, Apple si na svém ARKitu opravdu zakládá a vývojáře, kteří s ním budou pracovat, se snaží nasměrovat co možná nejlepším směrem. Není se však čemu divit. I sám ředitel Applu Tim Cook se totiž nechal již několikrát slyšet, že je z ARKitu doslova nadšený a věří, že má obrovský potenciál.

Take on Me ARKit fb

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.