Zavřít reklamu

Apple investuje stále více peněz do zařízení pro rozšířenou realitu, zřejmě aby ho mohl uvést na trh co nejdříve. Podle nejnovější zprávy, která spatřila světlo světa před několika hodinami, Apple podporuje výrobce malých komponentů pro AR displeje.

Podle serveru Bloomberg cupertinská společnost investovala neznámou částku do výrobce OLED displejů pro rozšířenou realitu. Jedná se konkrétně o společnost EMagin, která byla založena nedaleko Seattlu. Během včerejšího dne její akcie vzrostly o 40 %.

Společnost EMagin vyrábí komponenty pro OLED displeje, které se potom používají do AR a VR headsetů. Jedná se o další náznak toho, že Apple skutečně plánuje vstoupit na trh s AR nositelnými zařízeními.

V loňském roce v listopadu jsme vás informovali o tom, že Apple zřejmě vydá první AR nositelné zařízení do roku 2020. Poté se objevila zpráva, že by se mohl jablečný headset dostat na trh už v roce 2019.

Tim Cook při jednom rozhovoru o rozšířené realitě řekl, že technologie jako taková stále ještě neexistuje, tedy alespoň ne v žádoucí kvalitě. Apple řeší problémy se zorným polem a kvalitou displeje. Podle jeho slov je prozatím brzy, aby Apple představil inteligentní brýle, protože by s nimi zákazníci nebyli vůbec spokojení.

Apple AR glasses fb

Zdroj: 9TO5Mac

Související články

Dnes nejčtenější

.