Zavřít reklamu

Pokud čas od času brouzdáte po vodách sociálních sítí, nejspíš jste v nich minimálně jednou narazili na fotografii čtyř na první pohled inteligentních mladíků sedících u stolu. Pokud jste se této fotografii, která působí opravdu vtipným dojmem, možná byste měli přestat. Jeden z “nerdů”, který si tuto “brutální party”, jak je většinou fotografie označena, užívá, byl totiž před pár dny u dokončení projektu, který sledoval celý svět.

Sledovali jste minulý týden start nejsilnější rakety současnosti Falcon Heavy, která vynesla do vesmíru elektromobil Tesla Roadster? Pak vás následující řádky možná překvapí. Právě na tomto projektu se totiž jeden z mladíků z fotografie, Tomasz Czajka, podílel a i díky jeho umu si mohl Elon Musk splnit svůj další sen.

Tento příběh by však nejspíše zůstal skryt, kdyby si této skutečnosti nevšimli někteří uživatelé na Twitteru a nezačali o tom tweetovat. Jen díky tomu si totiž média po celém světě tohoto bezesporu zajímavého příběhu všimla a začala jej šířit. Czajka si dokonce vysloužil gratulaci od samotné Polské informační společnosti, tedy organizace, která sdružuje IT specialisty polské národnosti.

Nadaný už od mládí

Vraťme se ale ještě na chvíli k samotné fotografii, i její příběh je totiž poměrně zajímavý. Nevznikla totiž na žádné party, ale na vědeckém táboře v Zwardonu v roce 1997, na kterém se Czajka mimochodem zúčastnil matematické olympiády a obsadil na ní druhé místo. Co se týče studií, i těch má za sebou Tomasz poměrně hodně. Na Varšavské univerzitě totiž vystudoval matematiku, informatiku a mechaniku a pár let studoval i v USA, kde se dostal na dlouhých šest let k práci v Googlu. Poté však přišla o poznání zajímavější nabídka z Muskova SpaceX, ve kterém zastává Tomasz pozici inženýra pracujícího na řídícím softwaru. Je tak vcelku možné, že úchvatné přistání dvou přídavných motorů měl z velké části na svědomí právě on.

brutalni parba fb

Dnes nejčtenější

.