Zavřít reklamu

Narazili jste v posledních desítkách minut na problémy s internetem, které si nedokážete jakkoliv vysvětlit? Nejste sami. Podle dostupných informací se totiž s problémy potýká obrovské množství těch největších internetových stránek po celém světě. Společným jmenovatelem těchto problémů je chyba infrastruktury, která internet “napájí”. 

Koncept nového iPhonu s designem prvního iPhonu:

 

Problémy by se měly týkat jak mnohých chatovacích služeb, tak třeba i stránek zaměřených na kryptoměny či fitness platforem. Rozhodně se tedy nedá říci, že by se problém dotkl jen určité kategorie webových stránek. Za vše mohou problémy u internetové společnosti Cloudflare poskytující infrastrukturu právě pro mnoho částí internetu. A právě jakýkoliv problém s touto infrastrukturou může zapříčinit pády a nemožnost přístupu na jednotlivé stránky. To ostatně potvrzují i internetové monitoringy nahlašování chyb, které se již pěkných pár minut plní zprávami z celého světa upozorňujícími na problém. 

Cloudflare si je již problému vědomo a podle slov generálního ředitele Matthewa Prince pracují její technici na obnově, která by měla uvést nefunkční internetové stránky znovu do provozu. Kdy přesně se vše podaří vyřešit je však v tuto chvíli nejasné. Dá se ale očekávat, že vzhledem k důležitosti funkčnosti webu se bude vše vracet do normálu velmi rychle. Pokud tedy i vy registrujete určité problémy kdekoliv na internetu, nepanikařte. Oprava je již na cestě. 

LAN konektory internet

Související články

Dnes nejčtenější