Zavřít reklamu

i před několika lety se na veřejnost dostala první zpráva o létajících autech, na kterých pracují nejlepší inženýři z Číny a Japonska. Nikdo ale v té době v něco podobného nevěřil. Nedokázal si představit, že ráno na něj bude na střeše čekat létající vůz, se kterým se dostane do své práce. I když nejde přímo o automobil, na území Spojených států se podařilo úspěšně odstartovat první let taxíku budoucnosti s názvem Volocopter VC200.

Na letošním veletrhu CES 2018 v Las Vegas se ukázala i jedna z německých společnost,í a to hned ze dvou důvodů. V první řadě, aby ukázala svůj létající prostředek pro přepravu lidí a zároveň oznámila partnerství s Intelem, který projevil o futuristické taxi zájem. Na jejich konferenci mohli tak novináři vidět video pořízené v USA, kdy 18ti rotorový letecký taxi prototyp úspěšně zvládl svůj let. V Evropě ovšem vzlétl už několikrát.

Společnost Volocopter vidí svou vizi právě v přepravě osob. Myšlenka, že si pomocí aplikace zavoláte jeden z jejich taxíků, a to následně samo přiletí a přepraví vás z jednoho místa na druhé, je prostě úžasná. I proto si zakladatelé dlouho lámali hlavy na samotnou bezpečností. Chtěli udělat takový prostředek, do kterého se nebude bát nikdo vstoupit. Přesně v tom pomohlo i nové partnerství s Intelem, který se podílel za zařízení, jenž zajišťují bezpečný let.

Volocopter VC200 má hned několik IMU jednotek, které napomáhají k co nejpřesnějšímu manévrování. Celkem 18 rotorů je poháněno akumulátorovým systémem rozděleným na 9 samostatných balíčků. V případě, že některý z akumulátorů selže, zůstane stále dostatek funkčních rotorů pro bezpečné přistání. I pro nejhorší případy je prostředek vybaven padákem.

Pro Volocopter je partnerství s Intelem velmi důležité. Dokonce se nechal slyšet, že bez nich by se do Las Vegas jejich výrobek ani nepodíval. Společnosti to především dává velmi silné postavení. Přeci jen mít po boku tak silnou společnost, vzbuzuje mezi potencionálními investory jistotu.

Volocopter VC200 FB

Související články

Dnes nejčtenější

.