Zavřít reklamu

Na veletrhu CES v příštím roce plánuje společnost Energous představit nabíjecí technologii WattUp. Jedná se o chytrý systém, umožňující široké možnosti bezdrátového nabíjení.

Wattup je revoluční, flexibilní nabíjecí technologie, umožňující nabíjení na vzdálenost až 5 metrů. Žádné dráty, žádné podložky. Systém je založen na principu přenosu rádiových vln a měl by být kompatibilní se širokou škálou zařízení do smartphonů a tabletů až po nositelnou elektroniku, počítačové periferie nebo prvky Smart Home.

Princip fungování se podobá Wi-Fi technologii, kdy hlavní směrovač vysílá potřebnou energii pomocí signálu rádiové frekvence (RF) do příslušných zařízení, opatřených speciálním přijímačem. Ten pak přenese signál do baterie. Celý systém je řízen chytrým, přizpůsobitelným softwarem.

Společnost Energous má v plánu domluvit se s velkými technologickými společnostmi na integraci příslušných technologií přímo do jejich zařízení. Očekává se, že produkty, související s technologií WattUp, budou představeny na veletrhu CES, který se bude konat 9. ledna 2018 v Las Vegas. První zařízení, opatřená integrovanými prvky technologie WattUp, by se na trhu mohla objevit již na počátku příštího roku.

iPhone 8 wireless charging FB

Dnes nejčtenější

.