Zavřít reklamu

Ministerstvo zdravotnictví v Kalifornii varuje před používáním smartphonů

V současné době smartphony představují nenahraditelnou součást našich životů. Běžně je nosíme v kapsách, v peněženkách, v ruce. Prostě je máme pořád u sebe a neuděláme bez nich ani krok. Podle kalifornského ministerstva zdravotnictví však nepřetržitá přítomnost chytrých telefonů tělu dost škodí, a proto vydalo varování, ve kterém uvádí, že uživatelé by se měli vyvarovat neustálému nošení smartphonů blízko u těla. Hlavním důvodem je elektromagnetickém záření, které vychází ze zařízení.

Ministerstvo upozorňuje, že uživatelé by si měli telefony držet co nejvíce od těla a omezit jejich používání. Ale na druhou stranu v dnešní době je to takřka nemožné. Studie naznačují, že smartphony zvyšují riziko rakoviny mozku a nádorů slinných žláz a akustického nervu. Dokonce mají nepříznivé účinky na učení, paměť a spánek a způsobují palčivé bolesti hlavy.

Ministerstvo zdravotnictví v Kalifornii vydalo pokyny především kvůli nedávnému soudnímu sporu, který prohrálo. Výzkumný pracovník z Kalifornské univerzity Joel Moskowitz zažaloval ministerstvo za to, že nezveřejňuje žádné pokyny týkající se této problematiky. Soudce začátkem tohoto roku rozhodl v prospěch výzkumného pracovníka, a tak ministerstvo muselo navrhnout směrnici, kterou zveřejnilo tento týden.

iPhone X:

Výrobci smartphonů obecně doporučují, aby lidé při telefonování používali hads-free anebo hlasitý režim. Tyto návrhy bývají většinou uvedené v uživatelské příručce u telefonu, kterou snad nikdo z nás ani nečte.

Ministerstvo ještě doporučuje, aby uživatelé nenosili své telefony po kapsách a nedrželi je u ucha dlouhou dobu. Ještě navíc varuje, že není dobré se smartphony spát, jak s nimi někdo spí pod polštářem.

Zdroj: iDropNews

|
8
Leitz

Diskuze

  Jan Skořepa

  Tak to uz rovnou zrusme mobilni telefony a vratme se k pevnym linkam. Takovej telefon je totiz podle studie neskodny. Zakazat pointu mobilniho telefonu tim, ze ho nemuzu mit ani u sebe je opravdu vtipne 🙂

  Reagovat
  Jan Prokeš

  Jenže to by bylo stejně k ničemu .. jak píše pan nahoře .. nejsou to zdaleka jen telefony .. ale všechno kolem nás .. včetně zasůvek atd atd atd .. telefonama by se opravdu nic nevyřešilo

  Reagovat
  Radek Dominik

  odstehovat se na pusty ostrov, krasne do jeskyne a vecer si misto led zarovek posvitit louci a mate vse 100% bio eco?tomuhle se neda vyhnout a radsi umru na zareni z mobilu nez na cigara a chlast jak nekteri experti

  Reagovat
  Kristýna Havlíčková

  ? well a nechcou rovnou zakázat jejich používaní? páč z tohoto článku to vyzní tak že máme mít telefon vypnutý a hozený někde v šuplíku protože takto nebude nic vyzařovat a ohrožovat nás ???‍♀️ je to absurdní, kolem nás je v této době takové množství přístrojů, všechny něco vyzařují a nemám pocit že by třeba osobně mně to něak ovlivňovalo ?

  Reagovat

  Tak pokud mohu, tak svému zdraví pomůžu. Nemít mobil neustále u ucha, či někde na těle není až takový problém. Stačí jej mít na stole, nebo někde v tašce. Jsou i tací, co ho nesundají z ucha. Ano, Wifi a podobné vlny jsou, ovšem nikdo nenosí router na těle, či dokonce na uších.

  Reagovat

  Ten obrazok ukazuje akurat to, ze pokozka kde mal dotycny prilozeny phone sa ohriala. Nakolko telefon sa pouzivanim zahrieva nemusi sa jednat o zohriatie vyzarovanim telefonu. Je to asi zbytocne vyvolavanie paniky.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz