Zavřít reklamu

Jednou z nejočekávanějších novinek letošního iOS 11 byl bezesporu Dark Mode, který by přebarvil klasické bílé pozadí na černou. Bohužel jsme se jej však ani letos nedočkali. Student průmyslového designu z britské univerzity se však před časem rozhodl, že letošní iOS 11 do Dark Modu alespoň na obrázcích přeci jen obarví a jablečným uživatelům detailně ukáže, o co je vlastně Apple opět ochudil.

Podle studentových slov by byl Dark Mode nejen krásným designovým prvkem, ale i solidním spořičem baterie iPhonu X. Ty totiž nepotřebují pro zobrazení černé na OLED displeji žádnou energii a tudíž by byly k baterii opravdu šetrné. Na stejném principu funguje například i OLED displej Apple Watch. Když se totiž na barvy systému watchOS zaměříte, zjistíte, že se je Apple skutečně snaží ladit do černé, aby baterii hodinek co nejvíce šetřil.

Jak můžete vidět v galerii pod tímto odstavcem, Dark Mode by vypadal na iPhonu X opravdu skvostně a je velká škoda, že jsme se jej ani v iOS 11 nedočkali. Jableční uživatelé po něm přitom volají již opravdu dlouho a je poměrně zvláštní, že se k jeho implementaci Apple ještě nerozhodl. Není totiž pochyb o tom, že by byl pro jeho zařízení obrovským přínosem a mnoho uživatelů by jej ocenilo daleko více než desítky nových emoji. Snad se tedy v iOS 12 něčeho podobného skutečně dočkáme. Vzhledem k tomu, v jakém stavu však Apple vypustil do světa nynější iOS 11, bychom se možná měli spíše modlit, abychom získali příchodem iOS 12 opravdu vyladěný systém s minimálními chybami, které opraví jedna, maximálně dvě aktualizace.

dark mode fb

Související články

Dnes nejčtenější

.