Zavřít reklamu

Dark Mode. Funkce, o které sní nejeden majitel iPhonu. Slýcháme o ní už tolik let, před každou větší aktualizací nového iOS. Dokonce jsme již viděli i snímky od vývojářů, kterým se podařilo tmavý režim už před rokem v systému aktivovat. Oficiálně jej Apple ale ještě neuvedl. Nicméně v iOS 11 se nachází funkce, která má k Dark Modu blíže, než cokoli kdy předtím. Není to dokonalý tmavý režim, ale částečně jej využít můžete. Pojďme si ukázat, jak jej aktivovat.

Pokud zavítáte do Nastavení, zde zvolíte možnost Obecné, v nabídce pak Zpřístupnění a dále budete pokračovat kolonkou Přizpůsobení displej, kde zvolíte první možnost Inverze barev a poté sliderem aktivujete Chytrou inverzi, objevíte jakýsi Dark Mode. Chytrá inverze zobrazuje barvy na displeji převráceně, ale vynechá obrázky, média a některé aplikace, které používají tmavé barvy (například Hodiny).

Problém je ale v aplikacích třetích stran, jako je například Messenger, Facebook, Instagram a další. Zde je totiž Chytrá inverze (Dark Mode) nepoužitelná, protože invertuje obrázky a ty jsou pak nekoukatelné. Stejný scénář se odehrává i na webu v Safari, kde si s Chytrou inverzí taky moc dobře nepočtete.

Nejedná se sice o ten pravý Dark Mode, ale snad je jen otázkou času, kdy Apple představí skutečně plnohodnotnou verzi tmavého režimu. Obzvlášť teď, když je na scéně iPhone X s OLED displejem, pro který je černé pozadí naprosto ideální, je Dark Mode minimálně snad již ve vývoji a třeba dorazí už v iOS 12 nebo dokonce už v některé sekundární verzi iOS 11 během tohoto nebo následujícího roku.

Související články

Dnes nejčtenější