V iOS 11 najdeme také skrytý Dark Mode. Jak ho zapnout?

Dark Mode. Funkce, o které sní nejeden majitel iPhonu. Slýcháme o ní už tolik let, před každou větší aktualizací nového iOS. Dokonce jsme již viděli i snímky od vývojářů, kterým se podařilo tmavý režim už před rokem v systému aktivovat. Oficiálně jej Apple ale ještě neuvedl. Nicméně v iOS 11 se nachází funkce, která má k Dark Modu blíže, než cokoli kdy předtím. Není to dokonalý tmavý režim, ale částečně jej využít můžete. Pojďme si ukázat, jak jej aktivovat.

Pokud zavítáte do Nastavení, zde zvolíte možnost Obecné, v nabídce pak Zpřístupnění a dále budete pokračovat kolonkou Přizpůsobení displej, kde zvolíte první možnost Inverze barev a poté sliderem aktivujete Chytrou inverzi, objevíte jakýsi Dark Mode. Chytrá inverze zobrazuje barvy na displeji převráceně, ale vynechá obrázky, média a některé aplikace, které používají tmavé barvy (například Hodiny).

Problém je ale v aplikacích třetích stran, jako je například Messenger, Facebook, Instagram a další. Zde je totiž Chytrá inverze (Dark Mode) nepoužitelná, protože invertuje obrázky a ty jsou pak nekoukatelné. Stejný scénář se odehrává i na webu v Safari, kde si s Chytrou inverzí taky moc dobře nepočtete.

Nejedná se sice o ten pravý Dark Mode, ale snad je jen otázkou času, kdy Apple představí skutečně plnohodnotnou verzi tmavého režimu. Obzvlášť teď, když je na scéně iPhone X s OLED displejem, pro který je černé pozadí naprosto ideální, je Dark Mode minimálně snad již ve vývoji a třeba dorazí už v iOS 12 nebo dokonce už v některé sekundární verzi iOS 11 během tohoto nebo následujícího roku.

iOS 11 Dark Mode FB

|
97
Leitz

Diskuze

  Bohumil Starý

  Bohužel fotky mají negativní barvy

  Reagovat
  Jan Bártl
  Martin Mat Kočárek

  Nějak zmizel z ovládacího menu Night Shift.

  Reagovat
  Lukáš Petera

  Funguje nekomu tadle funkce na 11 ?

  Reagovat
  Patrik Šebesta

  To je zase jen beta verze??nebo už normální iOS?

  Reagovat

  Jedna se pouze o zpřístupnění pro zrakove postizene. Nejde o darkmode, kde aplikace resi odlisne stylovani, tedy nastavení barev. Zde system pouze prepisuje barvy, coz nekdy vyjde dobre, nekdy otresne. Fotky nekde pozna, zejmena u nativních aplikaci a nekde ne. Pak se neda mluvit ani o typickem negativu. Navíc neustálým prepoctem barev se zatezuje procesor, grafika a tudiz i baterie.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz