Zavřít reklamu

Přesně před čtyřmi lety Apple naposled aktualizoval svůj Mac Pro. Druhá generace spatřila světlo světa 19. prosince 2013, přičemž v nabídce cupertinské společnosti je dodnes, přestože má už čtyři roky starý hardware. Cena jablečného počítače určeného pro profesionály startuje na 95 990 korunách.

Zvolit si můžete až 12jádrový procesor Intel Xeon E5, až 64 GB ECC RAM a až 1TB SSD úložiště. Mezi další technické specifikace patří ještě dva grafické procesory AMD FirePro D700. Cena za high-endový model se tak vyšplhá na 221 990 korun.

V posledních několika letech nedošlo vůbec k žádnému upgradu, a tak se začali uživatelé obávat, že Apple se začal méně zaměřovat na profesionální uživatele, až nakonec musela společnost reagovat a spekulace vyvrátit Apple v dubnu řekl, že pracuje na modulárním Macu Pro, a tím mnohé uživatele uklidnil. Apple svůj slib, že pracuje na modulárním Macu Pro, zopakoval i v závěru tiskové zprávy o iMacu Pro, kterou vydal minulý týden. Uvedl, že další generace Macu Pro bude vylepšená a přinese vysoce výkonný systém s vysokou propustností.

Prozatím nejsou známé žádné podrobnější informace ani o designu, ani o technických specifikacích. Apple je tajnůstkář a dokonce ještě ani neprozradil, kdy bychom se mohli Macu Pro dočkat, ale podle všeho by to mělo být už příští rok.

Sice vůbec netušíme, jak bude modulární Mac Pro vypadat, nicméně šéf softwarového inženýřství Craig Federighi uvedl, že design “odpadkového koše”, který jablečná společnost začala používat v roce 2013, má omezenou tepelnou kapacitu. Tento nedostatek by měl vyřešit právě nový model.

Mac Pro byl naposled aktualizován před více než 1 400 dny. Ještě zde máme Mac mini, jehož upgradu jsme se dočkali naposledy před více než 1 150 dny. Chystá se Apple vylepšit i miniaturní verzi svého počítače? To je ještě ve hvězdách.

mac-pro-fb-2

Zdroj: MacRumors

Související články

Dnes nejčtenější

.