Zavřít reklamu

Včerejší den se nesl v duchu oslav spuštění prodeje dlouho očekávaného extrémně výkonného iMacu Pro. Ve stínu tohoto vesmírně šedého krasavce, který si Apple cení v nejvyšší konfiguraci na neskutečných 410 tisíc, nám však jablečná společnost potvrdila i další velmi zajímavé skutečnost, které naznačuje, že se iMac Pro na pozici nejvýkonnějšího počítače od Applu dlouho neohřeje.

Apple včera vydal krom iMacu Pro tiskovou zprávu, ve které se na svůj nový produkt zaměřuje. Na tom by samozřejmě nebylo nic až tak divného. Pokud ji však dočtete až na konec, dozvíte se, že Apple již skutečně pracuje na nové verzi Macu Pro. Ten by měl být podle slov Applu určený pro profesionální zákazníky, kteří potřebují vysoce výkonný systém v modulárním, upgradovatelném designu, stejně jako high-end displej.

V tuto chvíli sice nevíme, jak bude nový Mac Pro vypadat a ani to, kdy se jej dočkáme, přesto je však tato informace skvělá zpráva. Jednak totiž potvrzuje to, že se v laboratořích Applu staví další počítačový velikán a druhak i to, že se dočkáme nového displeje, který bude ztělesněním dokonalosti. Právě nový displej je totiž to, po čem mnoho jablečných uživatelů už poměrně dlouho volá. Od té doby, co Apple stáhl z prodeje svůj displej, totiž mnozí z nich nenašli takový, který by jejich požadavkům zcela odpovídal. Příchodem nové generace se to však samozřejmě změní. I příslib toho, že se Apple zaměří na profesionální zákazníky, kteří potřebují vysoce výkonný systém, je však velkým příslibem do budoucna. Velmi pravděpodobně se totiž dočkáme Macu, který svým výkonem iMac Pro alespoň částečně zastíní.

Takhle si představuje chystaný Mac Pro 2 magazín Curved.de:

Aktualizace je potřeba

Nemůžeme se však divit, že se Apple k upgradu svého Macu Pro rozhodl. Od představení poslední aktualizace totiž již uplynuly čtyři dlouhé roky, což je ve světě technologií neuvěřitelně dlouhá doba. Ani tehdy však nebyl Apple se svým produktem zcela spokojen. Craig Federighi například tehdy připustil, že tvar “odpadkového koše”, díky kterému Mac Pro bez problému poznáte, má omezenou tepelnou kapacitu a tím pádem neumožňuje kvůli riziku přehřívání některé náročnější pracovní postupy. Už z těchto slov tak bylo víceméně jasné, že se Apple upne v následujících letech k přepracování designu a pokusí se svůj stroj posunout opět o pořádný kus dál.

I přes pár indícií z minulých týdnů či let však rozhodně není zvykem, že by Apple své produkty oznamoval dlouho dopředu. Jablečná společnost však nejspíš podlehla tlaku veřejnosti, která ji začala osočovat z toho, že se její zaměření na profesionální uživatele takřka vytratilo. Reakce ve formě iMacu Pro a chystného Macu Pro, která by tyto spekulace vyvrátila, tak na sebe nenechala dlouho čekat.

Nechme se tedy překvapit, kdy se nového Macu Pro dočkáme a co nabídce. Velmi pravděpodobně jej Apple představí již příští rok. Z jakých komponentů jej sestaví a jak vlastně bude vypadat si však zatím tipovat netroufneme. Pokud však Apple jeho výkon ještě umocní, bude vůbec pro normálního smrtelníka, byť profesionálního, využitelný?

Další koncept Mac Pro 2:

Apple Mac Pro FB

Související články

Dnes nejčtenější

.