Zavřít reklamu

Chtěli byste, aby se každé ráno v určitý čas zapnul váš Mac, abyste nemuseli čekat na jeho načtení? Popřípadě zapomínáte večer po ukončení práce Mac vypnout? Pokud jste si alespoň na jednu z předchozích otázek odpověděli kladně, tak vám určitě přijde vhod dnešní článek. Součástí operačního systému macOS je možnost nechat si automaticky zapnout, či vypnout (anebo uspat) Mac. Nastavení této funkce je velice jednoduché, avšak nachází se tam, kde byste ji nejspíše nečekali. Zdržme se tedy úvodních formalit a pojďme se společně podívat, jak již zmiňovanou funkci nastavit.

Jak nastavit čas, kdy se Mac automaticky zapne a vypne

Na vašem macOS zařízení, tzn. na Macu či MacBooku, na kterém chcete nastavit automatické zapínání a vypínání, klikněte v levém horním rohu na ikonu Apple loga. Z rozevíracího menu, které se zobrazí, vyberte možnost Předvolby systému… Po kliknutí na tuto možnost se objeví nové okno s předvolbami, ve kterém se přesuňte do sekce Úspora energie. Nyní v pravém dolním rohu okna klikněte na tlačítko Rozvrh… Otevře se malé okno, ve kterém už si jednoduše můžete nastavit automatické zapnutí či vypnutí Macu. Nejprve musíte zaškrtnout možnost pro Spuštění nebo probuzení, poté si zvolíte, ve které dny chcete spuštění provádět, a poté samozřejmě přesný čas, kdy k akci dojde. To samé si můžete zvolit i u vypnutí Macu. Stačí zaškrtnout možnost pro Vypnutí. Poté si můžete zvolit, zdali chcete Mac vypnout, uspat, anebo restartovat – zvolte podle vlastního uvážení. Poté si opět nezapomeňte zvolit dny a čas, kdy má k akci docházet. Jakmile budete mít vše nastaveno, tak klikněte na tlačítko OK a předvolby opusťte.

Na závěr si vás dovolím upozornit na několik informací, které byste před nastavováním této funkce měli vědět. Pokud jste si aktivovali možnost pro automatické vypnutí, tak se Mac vypne jen tehdy, pokud je vzbuzený a přihlášený k uživatelskému účtu. Dále si dávejte pozor na otevřené a neuložené dokumenty. Pokud budou v době automatického vypnutí některé dokumenty neuloženy, tak k automatickému vypnutí vůbec nemusí dojít.

Apple MacBook 12"

Související články

Dnes nejčtenější

.