Zavřít reklamu

Jedna z hlavních věcí, na kterou je jablečná společnost pyšná při představení každé nové verze watchOS, jsou ciferníky pro Apple Watch. Musíte uznat, že většina z nich vypadá naprosto famózně. Jablečná společnost říká, že každý ciferník vyvíjí a zkoumá velice dlouho a ještě aby ne. Vždyť právě onen ciferník je to, co na vašich Apple Watch vidíte každý den hned několikrát. Pokaždé, kdy pozvednete vaše zápěstí, tak se ukáže ciferník. Ten má za úkol jen jedinou věc – ukázat vám všechny informace, které potřebujete. Věděli jste však, že si tyto ciferníky můžete nastavit i v macOS jakožto spořiče obrazovky? Pojďme se společně v tomto návodu podívat, jak na to.

Jak nastavit ciferníky z Apple Watch jako spořiče obrazovky na Macu

Jablečná společnost sama o sobě samozřejmě ciferníky jakožto spořiče do macOS nepřidává. Jeden šikovný vývojář, Rasmus Nielsen, však ciferníky na Mac dokázal importovat. Vše, co pro nastavení ciferníků jako spořiče obrazovky musíte udělat, je přejít na jeho stránky – můžete tak učinit pomocí tohoto odkazu. Na stránce s ciferníky poté sjeďte níže a klikněte na tlačítko Watch OS X Download screensaver. Na stažený soubor s názvem WatchScreensaver.saver klikněte pravým tlačítkem a zvolte možnost Otevřít. Poté se otevřou předvolby, kde si zvolte, pro koho chcete spořič nainstalovat. Tímto se spořič obrazovky nainstaluje. Pro jeho konfiguraci poté sjeďte v seznamu spořičů níže a rozklikněte možnost Watch OSX. Zobrazí se notifikace o tom, že spořič pochází od neznámého vývojáře. Proto přejděte v předvolbách do sekce Soukromí a zabezpečení, v levém dolním rohu klikněte na zámek, autorizujte se a u klikněte na tlačítko Přesto otevřít. Poté budete přesunuti zpět do nastavení spořiče. Zde už si můžete poté jednoduše zvolit, který ciferník chcete použít. Stačí kliknout na Volby spořiče obrazovky a z možností si vybrat modelbarvu ciferníku.

Vě většině případů nemám se spořiči, které pocházejí od od třetí strany, moc dobré zkušenosti. Někdy nefungují správně, jindy zase nejsou nikterak zajímavé. V tomto případě je tomu ale naprosto jinak. Spořiče, které jsou inspirovány ciferníky z Apple Watch, jsou naprosto perfektní a zajímavé. Navíc samozřejmě ukazují i čas, takže v případě, kdy váš Mac či MacBook nepoužíváte, tak si můžete nechat zobrazit jednoduché hodiny.

ciferniky z apple watch na macos gif
cifernik jako sporic na macu

Související články

Dnes nejčtenější