Zavřít reklamu

Před pár dny jsme vás informovali, že Apple investuje 390 milionů dolarů do americké společnosti Finisar, která vyrábí speciální lasery pro TrueDepth kameru iPhonu X. Peníze putovaly z miliardového fondu Advanced Business Fund, který cupertinská společnost založila začátkem tohoto roku. V rozhovoru s CNBC se COO Jeff Williams o daném fondu rozpovídal.

Williams vysvětlil, že Apple nevidí miliardový fond jako limit, ale spíše ho vnímá jako způsob, jak se podívat na příležitosti ve Spojených státech. Cílem je napomáhat rozvoji společností, jež se zabývají pokročilými technologiemi, nikoliv utratit určitou částku peněz.

Předseda společnosti Finisar Jerry Rawls dodal, že společnost byla v pozici, ve které musela rozšířit svou výrobní kapacitu, ale nevěděla, kde to učinit. Předseda navíc podotkl, že očekává, že Finisar se stane dobrým občanem Texasu, kde má stát nová továrna americké firmy.

“Musíme rozšířit naši kapacitu, přičemž otázkou je, kam. Uděláme to v zahraničí či v USA? Nebo zajistíme subdodávky? Apple nás však podpořil. Jsme dobrým zaměstnavatelem. Budeme mít vysoce kvalifikované pracovníky, kteří budou dobře placení,” řekl Rawls. “Myslím si, že budeme dobrým občanem texaského Shermanu.”

Jak už jsme vysvětlili, Finisar má v dodavatelském řetězci Applu obrovskou roli, protože vyrábí speciálí lasery pro kamerový systém TrueDepth. Zároveň vyrábí bezdotykový snímač pro AirPods.

Finisar je druhá společnost, do které Apple investuje přes svůj fond. Počátkem tohoto roku ještě investoval 200 milionů dolarů do společnosti Corning, která vyrábí Gorilla Glass na displeje iPhony a iPady.

apple-kyvadlova-doprava-fb

Zdroj: 9TO5Mac

Související články

Dnes nejčtenější

.