Zavřít reklamu

Prodejci si stěžují na přehnaně nízké marže u iPhonu X, někteří telefon dokonce již stáhli z nabídky

Myslíte vi, že si díky ceně nových iPhonů X mnou krom Applu ruce i samotní maloobchodníci, kteří je ve svých obchodech prodávají? Chyba lávky. Někteří prodejci jsou naopak kvůli nízkým maržím, které Apple u iPhonů X nastavil, naprosto znechuceni a stahují telefony z nabídky svých obchodů.

Prvními maloobchodníky, kteří se začínají kvůli nízkým maržím z prodejů drahých iPhonů X ozývat, jsou Indové. Těm totiž Apple u nového modelu snížil už tak dost nízké marže z 6,5 % na 4,5 % za jeden prodaný telefon. Nutno však podotknout, že si prodejci připíšou podobný zisk jen při přijmutí platby v hotovosti. Pokud se totiž zákazník rozhodne zaplatit kartou, což je u takto drahého produktu vcelku běžnou praxí, spadnou marže na zhruba dvě procenta, což je pro některé prodejce absolutně nepřípustné. „Vypadá to, že si Apple myslí, že pro něj budeme my jakožto maloobchodní prodejci pracovat zdarma,“ hodnotí například situaci ředitel jednoho z největších maloobchodních řetězců s elektronikou v Indii. I kvůli tomu proto přestal jeho řetězec objednávky na nové iPhony X přijímat. Jednoduše se mu totiž nevyplatí.

Konkurenční společnosti jsou daleko přívětivější 

Chování Applu je poměrně zajímavé i ve srovnání s jinými konkurenčními společnostmi. Ty totiž s maržemi maloobchodů nijak výrazně nehýbou, protože jim jsou z velké části vděčni za skvělý odbyt. Například marže ze smartphonů od Samsungu či Xiaomi jsou v porovnání s Applem údajně více než dvojnásobné. Kdybychom se pak bavili i o značkách méně zaběhlých, mezi které patří například Oppo či Vivo, dostaneme se pak na čísla daleko větší.

Zatím nemůžeme se stoprocentní jistotou říci, zda se s nižšími maržemi z prodejů setkávají i jiní prodejci nových jablíček po celém světě. Jestli tomu tak však opravdu je, nebude to na Apple nejspíš vrhat zrovna dobré světlo. Už nyní se totiž o ceně iPhonu X hovoří jako o těžce přemrštěné, pokud z ní však nemají ideální marže ani maloobchodní řetězce, je vcelku jasné, že ji Apple nastavil jen a pouze proto, aby díky ní vydělal co nejvíce.

Zdroj: cultofmac

|
10
Leitz

Diskuze

  Dominik Jeník

  Tak když si to člověk spočíta tak mu u levnějšího modelu vyjdou 6 stovek a u drážšího 680 já nevím co mele mě to přijde naprosto v pořádku ,musí vědět ze v Indii si ten telefon nekoupí masy lídi jako v EU/zbytek světa [počitana marže placení kartou 2%]

  Reagovat
  Ondřej Majer

  tak zajišťovat servis, vůbec to že to někdo musí zabalit, nějaká míra vrácených kusů co jsou rozbalený, náklady kolem prodeje a marketingu. Jako já bych takový sortiment nechtěl vůbec prodávat, ještě že jsou věci kde ty marže nejsou takhle zničený, ale jsou 30%+. Tohle si může dovolit silnější hráč, menší hráč nemá šanci, musí ještě nabídnout o něco nižší cenu a pár voserů a končí.

  Reagovat
  Dominik Jeník

  Marže bude ve všech zemích stejná , jako servisní služby k tomu , já si naopak troufám říct že v Indii půjdou na odbyt líp než u nás v ČR , přece jen 10 milionů a 1 miliarda je rozdíl , akorát u nás si prodejci nestěžují

  Reagovat

  Pořadí mi někdo prosím. Už 3h se snažím nový externí disk 2TB rozdělit na dva půl disku jako exFAT. Pořad to hlásí chyby, už nevím co s tím. MediaKit hlásí: Příliš malá mapa oddílu. Pokud jste v poslední době zvětšila cely disk, měli byste provést opravu celého disku. A když ho dam cely formátovat, tak co tam má být, Mapa oddílu GUID, Boot Record nebo Apple. Mám Air 2017. Chci aby hdd fungoval i na windows ten oddíl exFAT. Díky moc za radu

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz