Zavřít reklamu

Apple na zářijové konferenci představil nejočekávanější iPhone posledních let s radikálně přepracovaným designem. Vedle iPhonu X s OLED displejem přes celou přední část odhalil ještě iPhone 8 s LCD displejem a tradičním Home Buttonem. Původně se předpokládalo, že Apple začne od příštího roku u svých telefonů používat výhradně OLED technologii, avšak analytici nyní tvrdí úplně něco jiného.

Analytik Jun Zhang ze společnosti Rosenblatt Securities ve své nejnovější zprávě uvedl, že mnohé zákazníky u iPhonu X odrazuje jeho cena, a proto cupertinská společnost nemůže u prémiového zařízení počítat se stabilním prodejem. Analytik věří, že v dalším roce opět uvidíme model s LCD displejem, jako mají současné sedmičky a osmičky, avšak převezme design od iPhonu X.

„Věříme, že Apple by mohl v příštím roce snížit náklady na iPhone X pomocí LCD obrazovky, čímž se iPhone 8s odliší od iPhonu 7 a 8,“ uvedl analytik ve své zprávě. Zhang tím pouze potvrzuje to, co před nedávnem tvrdil i uznávaný analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI Securities.

„Dva nové OLED modely se zaměřují na high-end trh, nový TFT-LCD model se zaměřuje na trh nízké až střední třídy. Věříme, že hlavní rozdíl u displejů dvou nových OLED modelů je velikost, která uspokojí různé potřeby uživatelů na high-end trhu. Nový TFT-LCD model se bude od OLED modelů lišit především v hardwarových a designových specifikacích (například bude mít nižší PPI),“ napsal Kuo do své zprávy.

Kuo navíc věří, že v následujícím roce se začnou všechny tři nové modely prodávat zároveň a bez několikatýdenního zpoždění.

 

Zdroj: BGR

Související články

Dnes nejčtenější

.