iPhone 8 nebude posledním telefonem s LCD displejem od Applu, potvrdil další uznávaný analytik

|
Kategorie:iPhone
Diskuze (1)

Apple na zářijové konferenci představil nejočekávanější iPhone posledních let s radikálně přepracovaným designem. Vedle iPhonu X s OLED displejem přes celou přední část odhalil ještě iPhone 8 s LCD displejem a tradičním Home Buttonem. Původně se předpokládalo, že Apple začne od příštího roku u svých telefonů používat výhradně OLED technologii, avšak analytici nyní tvrdí úplně něco jiného.

Analytik Jun Zhang ze společnosti Rosenblatt Securities ve své nejnovější zprávě uvedl, že mnohé zákazníky u iPhonu X odrazuje jeho cena, a proto cupertinská společnost nemůže u prémiového zařízení počítat se stabilním prodejem. Analytik věří, že v dalším roce opět uvidíme model s LCD displejem, jako mají současné sedmičky a osmičky, avšak převezme design od iPhonu X.

„Věříme, že Apple by mohl v příštím roce snížit náklady na iPhone X pomocí LCD obrazovky, čímž se iPhone 8s odliší od iPhonu 7 a 8,“ uvedl analytik ve své zprávě. Zhang tím pouze potvrzuje to, co před nedávnem tvrdil i uznávaný analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI Securities.

„Dva nové OLED modely se zaměřují na high-end trh, nový TFT-LCD model se zaměřuje na trh nízké až střední třídy. Věříme, že hlavní rozdíl u displejů dvou nových OLED modelů je velikost, která uspokojí různé potřeby uživatelů na high-end trhu. Nový TFT-LCD model se bude od OLED modelů lišit především v hardwarových a designových specifikacích (například bude mít nižší PPI),“ napsal Kuo do své zprávy.

Kuo navíc věří, že v následujícím roce se začnou všechny tři nové modely prodávat zároveň a bez několikatýdenního zpoždění.

 

Zdroj: BGR

|
1
Leitz

Diskuze

  Budu rad kdyz udelaji mensi a levnejsi telefon typu X a klidne s LCD. Display na Xku je sice supr, ale zdal se mi az prilis prebarvickovany a stejne je mi uplne jedno jestli to zobrazi bilion nebo par milionu barev. Ani ta ne uplne cerna mi nijak zvlast na LCD displayech nevadi. Zadnou velkou pridanou hodnotu mezi X a 8 nevidim, ale rozdil skoro 10k uz v penezence videt jde a to se rozhodne nepovazuji za chudeho cloveka.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz