• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  7 aplikací, které nejvíce spotřebovávají baterii iPhonu, a jak tomu zabránit

  Pokud se na vašem iOS zařízení potýkáte s nízkou výdrží baterie, ne vždy musí být problém přímo v baterii. V mnohých případech stojí za nízkou výdrží baterie právě software a aplikace, které běží na pozadí. Aplikace běžící na pozadí si mnohdy ukrojí velikou část baterie, aniž byste o tom vůbec věděli. Většinou za nízkou výdrž baterie můžou právě aplikace, které používáte nejčastěji. Níže se můžete podívat na 7 aplikací, které v iOS snižují výdrž vaší baterie nejvíce. Zároveň se dozvíte, jak nadměrné spotřebě baterie předejít.

  Mail

  I když jde o aplikaci, která je zabudovaná přímo v iOS, měli bychom od ní očekávat, že zrovna ona nebude příčinou vyšší spotřeby baterie. Není to ale tak. Naštěstí existuje několik nastavení, které můžete pro nižší spotřebu baterie změnit.

  Otevřete Nastavení -> Účty a hesla. Zde otevřete kolonku Vyzvedávání dat. Zkontrolujte si, že máte aktivovanou službu Push. Pokud chcete ušetřit ještě více baterie,  rozklikněte váš účet (v mém případě Gmail) a zvolte možnost Ručně. Dávejte si ale pozor, v případě, že aktivujete tuto možnost, váš mailový účet bude novou poštu vyhledávat pouze za běhu aplikace.

  Google Chrome

  Jaký si zvolíte průzkumník internetu, záleží čistě jen na vás a sami si musíte zvolit, který vám nejvíce vyhovuje. Pro mnohé z nás (a hlavně ty, kteří aktivně využívají ekosystém Googlu) je právě Chrome ta nejlepší volba. Na druhou stranu, Chrome od Googlu doopravdy není dobrý pro výdrž vaší baterie.

  Nejjednodušší řešení tohoto problému je jednoduše z Chromu přejít na Safari, který není na baterii tak náročný, jako Chrome. Druhou možností je v Nastavení vypnout Aktualizaci na pozadí a vypnout používaní polohy. Obě tyto nastavení naleznete v Nastavení -> Chrome.

  Snapchat

  Snapchat je v mladší uživatelské sféře definitivně jedna z nejoblíbenějších sociálních aplikací. Věděli jste ale, že právě Snapchat si dokáže ukrojit hodně procent vaší baterie? Největší podíl na tom mají filtry, které jsou závislé na vaší lokaci. Snapchat sice pomalu nahrazuje Instagram, ale i přesto má pořád nespočet aktivních uživatelů.

  Otevřete Snapchat a v levém horním rohu klikněte na ikonu ducha (v případě, že používáte Bitmoji, zobrazí se místo ikony ducha právě váš Bitmoji avatar). Nyní v pravém horním rohu klikněte na ozubené kolečko. Sjeďte níže až k nadpisu Additional Services a stiskněte Manage. Zde deaktivujte možnost Filters a aktivujte možnost Travel Mode. V případě deaktivace Filters přijdete o filtry. V případě aktivace Travel Mode Snapchat nebude využívat tolik dat, jelikož si sami zvolíte, které “snapy” a “stories” chcete vidět a nebudou se stahovat automaticky. Obě tato nastavení budou mít za důsledek o něco větší výdrž baterie.

  Google Maps

  Mnoho názorů uživatelů říká, že mapy od Apple jsou v Česku zatím ne moc použitelné, a proto se používají Google Maps. I Apple Maps se ale v poslední době velice zlepšily.

  I když by z hlediska větší výdrže baterie bylo lepší, abyste z Google Maps přešli na Apple Mapy, věřím, že pro hodně uživatelů je tato možnost nepředstavitelná. Proto alespoň v Nastavení -> Google Maps deaktivujte možnost Aktualizace dat na pozadí a v možnostech Polohy zvolte Při používaní aplikace.

  Skype

  Pro mnohé z nás může být právě aplikace Skype velice užitečná. Pro komunikaci tuto aplikaci používá mnoho firem. V praxi je ale právě Skype jeden z největších “žroutů” baterie. V případě, že jej necháte omylem otevřený, může dokonce dojít k přehřátí zařízení.

  Bohužel, Skype je jednoduše tak špatně navržený, že jediná možnost, jak ušetřit baterii, je začít používat Face Time. V případě, že byste u Skype vypnuli aktualizaci dat na pozadí, nebyli byste upozorňovaní na příchozí hovory. To dělá Skype nepoužitelným.

  YouTube

  Pokud v novém operačním systému iOS 11 používáte YouTube, mohli jste si možná všimnout, že YouTube využívá baterii více než obvykle. Naštěstí je tohle jenom bug, který bude vyřešený v některé z dalších aktualizací.

  Jedna z možností je YouTube jednoduše nepoužívat a prozatím z vašeho zařízení odstranit. Místo aplikace můžete pro surfování na YouTube použít například Safari nebo jiný prohlížeč.

  Facebook

  Facebook je známý svou pověstí jako největší “žrout” baterie, a to i když běží jen v pozadí. Tato skutečnost se děje hlavně kvůli téměř nepřetržité sledování vaší lokace.

  Nejlepší možnost je Facebook úplně odstranit a používat Safari, stejně jako v případě YouTube. Aby se vám do Facebooku ze Safari lépe přihlašovalo, můžete si jej přidat na vaši domovskou obrazovku. Otevřete Safari a přejděte na stránku facebook.com. Přihlašte se a v dolní části obrazovky klikněte na ikonu sdílení. Zvolte možnost Přidat na plochu a další okno potvrďte stisknutím Přidat v pravé horní části obrazovky. Na domovskou obrazovku se přidá ikona Facebooku, která vás odkáže přímo do Safari na stránku Facebooku.

  Leitz
  Vstoupit do diskuze

  Diskuze

   Tak to sem klidnej 🙂 Používám jen mail a občas youtube a k tomu všemu na iOS 10.3.3. 🙂 A baterie OK 🙂

   Nejlepší iPhone vůbec nevypínat z airplane modu, pak vydrží úplně nejvíc.
   Zatím jsem se nikde nedočetl, která konkrétní verze YouTube má problém se spotřebou. Víte to prosím někdo? Díky

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  Další články

  Kultovní seriál Akta X se dočká v příštím roce herního ztvárnění pro iPhony a iPady
  7 skvělých iOS aplikací, které dnes stáhnete zcela zdarma (29.11.2017)
  imessage_facetime_icon
  Co dělat, když vám zničehonic přestanou fungovat iMessage a FaceTime
  7 aplikací pro iOS a watchOS , které dnes stáhnete zcela zdarma (28.11.2017)
  Závodní hra GRID Autosport se konečně dočkala verze pro iPhone a iPad
  Apple ve spolupráci s Urban Sketchers ukázal, jaká kouzla se dají vytvořit s iPadem Pro a Apple Pencil
  8 skvělých iOS aplikací, které dnes stáhnete zcela zdarma (27.11.2017)
  6 zajímavých aplikací z App Store, které by vám neměly tento týden uniknout (20.11. – 26.11. 2017)
  8 skvělých aplikací pro iPhone, iPad a iPod touch, které stáhnete v rámci Black Friday zcela zdarma (24.11.2017)
  Ty nejlepší Black Friday slevy na oblíbené aplikace a hry pro iPhone, iPad a Apple Watch
  Alza v rámci Black Friday zlevnila iPhony a iPady o tisíce korun
  7 skvělých iOS aplikací, které dnes stáhnete zcela zdarma (23.11.2017)
  Jak dostat Animoji na jakýkoli iPhone
  7 aplikací pro iPhone, iPad, iPod touch a Apple Watch, které dnes stáhnete zcela zdarma (22.11.2017)
  8 skvělých iOS a watchOS aplikací, které dnes stáhnete zcela zdarma (21.11.2017)
  7 aplikací iPhone, iPad a iMessage, které dnes stáhnete zcela zdarma (20.11.2017)
  7 aplikací, které nejvíce spotřebovávají baterii iPhonu, a jak tomu zabránit
  Z historie Applu: iPad mini přichází na scénu
  HighSky - Obchodujte online