• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  Jak na “++” aplikace známé z jailbreaku: část 1. – vývojářský profil

  Pokud jste fanouškem Applu už delší dobu a při slově jailbreak si vzpomenete na staré časy, kdy ještě na našich zařízeních frčel, určitě už o tento způsob, jak si takzvané “plus plus” aplikace nahrát i do telefonu bez jailbreaku, znáte. Pokud jste méně zkušení a slovo jailbreak vám nic neříká, v rychlosti vám to objasním. Jedná se jakýsi firmware, který jste si mohli nahrát do vašeho iOS zařízení. Pomocí něj jste si mohli vaše zařízení překopat od základu k obrazu svému. Ať už se jednalo o různá nastavení, vzhled systému a další. Bohužel, s novými a novými verzemi iOS se jailbreak znemožnil. Občas se sice objeví i na nějakém novějším operačním systému, ale ne vždy funguje na novějších zařízeních. Koneckonců, občas tento jailbreak vydá nějaký noname vývojář, a tak bych se i kvůli této skutečnosti bál na novější systém jailbreak instalovat.

  Tyto návody budou mířeny na instalování ++ aplikací, jako je například Snapchat++, Facebook++ a další. Tyto aplikace se pyšní tím, že oproti originálním verzím umí “nějaké ty funkce navíc”. A že jich většinou je opravdu dost. Tak jako každá věc má své výhody, tak i tyto aplikace mají svá rizika – v některých případech se může stát, že dostanete ban nebo jiné znemožnění přístupu k vašemu účtu. Každopádně vždy udělám vše pro to, abych vás s riziky obeznámil a abychom předešli zbytečným problémům. Pusťme se tedy do toho.

  Část 1. – instalace vývojářského profilu

  Abychom mohli fungovat a instalovat plusové aplikace, největší základ je mít instalovaný vývojářský profil. Pokud si tento profil nainstalujete, vaše zařízení se bude tvářit, jako kdyby ho vlastnil vývojář. Bude vám tedy nabízet instalaci nových vývojářských betaverzí iOS. To ale není z vlastní zkušenosti nic špatného a v mnohých případech tyto verze pro vývojáře fungují lépe, než pro uživatele, kteří mají obyčejný “beta profil” od Apple.

  Instalace profilu

  Z tohoto odkazu (je nutné být na vašem iPhonu v prohlížeči Safari, nikoliv na PC) si stáhněte vývojářský profil pro vaše zařízení. Otevře se vám webová stránka, na které zvolíme první možnost Install. Web nás přesměruje na adf.ly, což je jakási stránka, na které se zobrazují reklamy a uživatel z ní má nějaké množství peněz. Každopádně, nikdy na této stránce na nic neklikejte a v případě, že vám vyskočí nové okno, jednoduše jej zavřete. Jediná podmínka je vyčkat 5 sekund a po uběhnutí této doby tapnout na žluté tlačítko Skip Ad. Poté vás stránka přesměruje k instalaci konfiguračního profilu – na notifikaci klikněte na Povolit. Otevře se nastavení, zkontrolujte si, že instalujete iOS Beta Software Profile a v pravém horním rohu klikněte na Instalovat. Zadejte váš kód a potvrďte souhlas tlačítkem Instalovat v pravém horním rohu. Poslední potvrzení na instalaci se zobrazí v dolní části obrazovky, opět klikněte na Instalovat. Poté proveďte restart zařízení.

  Ověření vývojářského profilu

  Po restartu si ověříme, že vše proběhlo v pořádku a na našem zařízení se nainstaloval vývojářský profil. Klikněte na Nastavení, přejděte do kolonky Obecné, slidněte úplně dolů a otevřete záložku Profil. Pokud se vám v tomto okně zobrazí pod nadpisem iOS Beta Software Profile, vše se úspěšně povedlo a máme nainstalovaný vývojářský profil.

  V této první části jsme si ukázali, jak nainstalovat základ celého našeho počinu, a to vývojářského profilu. V dalším částech se podíváme na to, jak do našeho zařízení dostat ++ aplikace přes Cydia Impactor. Také si rozebereme ty nejlepší pluskové aplikace, se kterými mám osobní zkušenost a nebo ty, které já osobně používám.

  Leitz
  Vstoupit do diskuze

  Diskuze

   To co si tam dal do clanku aky odkaz, ved NOD to vyhodnoti ako nebezpecne a nepusti ma tam.

   Ahoj, tuto stránku používám už delší dobu a nikdy jsem s ni neměl žádný problém. Možná to hlásí kvůli tomu, že te ta stránka prvně přesměruje na adf.ly. Každopádně není se čeho bát 🙂

   Tak ci tak skoncim na stranke s nejakou nahododnou reklamov, ale na stiahnutie tam nic nevidim.

   Vyprsaniu certifikatu sa da zabranit nainstalovanim appky nesstool. Akurat vcera som sa hral s tymito appkami a rano som mal tablet (iPad Pro 12.9) na 5% baterky tak som to vsetko rychlo odinstaloval

   k čemu tak složitě TUTUapp a jedu všechno plus paid app 😀

   Ahoj, TUTUapp jsem taky používal, bohužel se mi mnohdy stalo, že většina aplikací nešla ani stáhnout. Proto píšu o tomto návodu, který je sice možná složitější, ale mně vždy fungoval.

   Není možné, platnost certifikátu prodloužit, pokud máme vývojářský profil oficiálné u Apple ? V problematice se nevyznám 😀 jen mně to napadlo .. Pamatuju si, že dřív šlo instalovat jakékoliv ipa soubory pokud se podepsaly vlastním vývojářským profilem přes nějakou utilitu ale to už je dost dávno

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  Další články

  3 hlavní důvody, proč uživatelé Androidu zvažují přechod na iPhone
  iPhone 6s back icon
  Je váš starší iPhone o poznání pomalejší? Výkon mu vrátíte výměnou baterie
  Face ID vs. odemykání obličejem v telefonech s Androidem. Které je přesnější a rychlejší?
  Recenze iPhone X: vstupenka do nového desetiletí iPhonů
  6 zajímavých aplikací z App Store, které by vám neměly tento týden uniknout (3.12. – 10.12. 2017)
  iPhone Xc: představí Apple levnou alternativu iPhone X?
  Příští rok dostanou všechny iPhony horní výřez po vzoru iPhonu X, shodují se další analytici
  8 skvělých iOS aplikací, které dnes stáhnete zcela zdarma (8.12.2017)
  Apple začal snižovat objednávky komponentů pro iPhone X, pokles prodejů se přesto očekává nejdříve v březnu
  Mobil Pohotovost přináší speciální ceny iPhone 8 a iPhone 8 Plus pro naše čtenáře!
  Dohoda o dodávce OLED displejů pro iPhone X je na dobré cestě, tvrdí LG
  Více než polovina fotografií na Flickru byla letos vyfocena na iPhone
  Podle nejnovější studie vám iPhone při měření chůze nezapočítá zhruba pětinu kroků, vše však jeho chyba není
  7 aplikací pro iPhone, iPad a iPod touch, které dnes stáhnete zcela zdarma (7.12.2017)
  Apple příští rok zřejmě představí 6,1” iPhone s LCD displejem a kovovými zády
  Dva mladíci při nepovedené loupeži iPhonu X zastřelili 32letého otce od rodiny
  7 skvělých iOS aplikací, které dnes stáhnete zcela zdarma (6.12.2017)
  Podle Consumer Reports jsou iPhone 8/8 Plus lepšími telefony než iPhone X
  HighSky - Obchodujte online