Zavřít reklamu

Pokud jste fanouškem Applu už delší dobu a při slově jailbreak si vzpomenete na staré časy, kdy ještě na našich zařízeních frčel, určitě už o tento způsob, jak si takzvané „plus plus“ aplikace nahrát i do telefonu bez jailbreaku, znáte. Pokud jste méně zkušení a slovo jailbreak vám nic neříká, v rychlosti vám to objasním. Jedná se jakýsi firmware, který jste si mohli nahrát do vašeho iOS zařízení. Pomocí něj jste si mohli vaše zařízení překopat od základu k obrazu svému. Ať už se jednalo o různá nastavení, vzhled systému a další. Bohužel, s novými a novými verzemi iOS se jailbreak znemožnil. Občas se sice objeví i na nějakém novějším operačním systému, ale ne vždy funguje na novějších zařízeních. Koneckonců, občas tento jailbreak vydá nějaký noname vývojář, a tak bych se i kvůli této skutečnosti bál na novější systém jailbreak instalovat.

Tyto návody budou mířeny na instalování ++ aplikací, jako je například Snapchat++, Facebook++ a další. Tyto aplikace se pyšní tím, že oproti originálním verzím umí „nějaké ty funkce navíc“. A že jich většinou je opravdu dost. Tak jako každá věc má své výhody, tak i tyto aplikace mají svá rizika – v některých případech se může stát, že dostanete ban nebo jiné znemožnění přístupu k vašemu účtu. Každopádně vždy udělám vše pro to, abych vás s riziky obeznámil a abychom předešli zbytečným problémům. Pusťme se tedy do toho.

Část 1. – instalace vývojářského profilu

Abychom mohli fungovat a instalovat plusové aplikace, největší základ je mít instalovaný vývojářský profil. Pokud si tento profil nainstalujete, vaše zařízení se bude tvářit, jako kdyby ho vlastnil vývojář. Bude vám tedy nabízet instalaci nových vývojářských betaverzí iOS. To ale není z vlastní zkušenosti nic špatného a v mnohých případech tyto verze pro vývojáře fungují lépe, než pro uživatele, kteří mají obyčejný „beta profil“ od Apple.

Instalace profilu

Z tohoto odkazu (je nutné být na vašem iPhonu v prohlížeči Safari, nikoliv na PC) si stáhněte vývojářský profil pro vaše zařízení. Otevře se vám webová stránka, na které zvolíme první možnost Install. Web nás přesměruje na adf.ly, což je jakási stránka, na které se zobrazují reklamy a uživatel z ní má nějaké množství peněz. Každopádně, nikdy na této stránce na nic neklikejte a v případě, že vám vyskočí nové okno, jednoduše jej zavřete. Jediná podmínka je vyčkat 5 sekund a po uběhnutí této doby tapnout na žluté tlačítko Skip Ad. Poté vás stránka přesměruje k instalaci konfiguračního profilu – na notifikaci klikněte na Povolit. Otevře se nastavení, zkontrolujte si, že instalujete iOS Beta Software Profile a v pravém horním rohu klikněte na Instalovat. Zadejte váš kód a potvrďte souhlas tlačítkem Instalovat v pravém horním rohu. Poslední potvrzení na instalaci se zobrazí v dolní části obrazovky, opět klikněte na Instalovat. Poté proveďte restart zařízení.

Ověření vývojářského profilu

Po restartu si ověříme, že vše proběhlo v pořádku a na našem zařízení se nainstaloval vývojářský profil. Klikněte na Nastavení, přejděte do kolonky Obecné, slidněte úplně dolů a otevřete záložku Profil. Pokud se vám v tomto okně zobrazí pod nadpisem iOS Beta Software Profile, vše se úspěšně povedlo a máme nainstalovaný vývojářský profil.

V této první části jsme si ukázali, jak nainstalovat základ celého našeho počinu, a to vývojářského profilu. V dalším částech se podíváme na to, jak do našeho zařízení dostat ++ aplikace přes Cydia Impactor. Také si rozebereme ty nejlepší pluskové aplikace, se kterými mám osobní zkušenost a nebo ty, které já osobně používám.

plusplus_cast1

Související články

Dnes nejčtenější

.