Zavřít reklamu

Spolu se zcela novým designem vnukl Apple svému prémiovému iPhonu X i velkou změnu v podobě zcela nového systému ovládání pomocí gest. Není se čemu divit, domovské tlačítko se rozšířením displeje jednou provždy ztratilo a změna ovládání tak byla nevyhnutelná. Podle mnohých uživatelů je však ovládání opravdu skvělé a daleko rychlejší, než tomu bylo při používání klasického fyzického Home Buttonu. Ani to však není po všech stránkách dokonalé.

Jedním z největších úskalí nového ovládání je bezesporu poměrně komplikované vyvolávání ovládacího centra. To byli doposud uživatelé zvyklí vytahovat jednoduchým potažením ze spodní strany displeje, jelikož je však toto gesto nově vyhrazeno pro návrat z aplikací, musel Apple sáhnout ke zcela novému řešení. Tím je nyní povytažení z pravého horního rohu. Jelikož je však telefon poměrně velký, mají mnozí uživatelé se spuštěním ovládacího centra jednou rukou vcelku problémy. To samé pak platí i u leváků, kteří mají při používání levou rukou centrum vzdáleno ještě více. Začínají se tak objevovat názory, že by se mělo toho pro někoho nešťastné řešení v budoucnu upravit.

V hlavní roli 3D Touch

Na fórech, které jsou na tuto problematiku zaměřena, se proto již nějakou chvíli objevují návrhy možných řešení, kterých by se Apple mohl v budoucnu přidržet. Nejčastěji se v nich setkáme s využitím 3D Touch, díky kterému by se mělo centrum vysunout například při přidržení spodní ovládací lišty směrem nahoru. Zajímavě vypadá i nápad povytažení kontrolního centra z pravého okraje obrazovky pomocí 3D Touch. Další možností je též umístění ovládacího centra mezi již spuštěné aplikace, které by zajistilo jeho rychlou a snadnou dostupnost. Nápadů je však daleko více a všechny jsou opravdu velmi zajímavé.

Těžko však říci, zda se ke změně vyvolání ovládacího centra Apple rozhodne či nikoliv. Na druhou stranu však pár gest, která se objevila na různých diskuzích jakožto možnosti ovládání nového iPhonu, Apple skutečně použil. Nechme se tedy překvapit, zda se od něj podobného kroku v budoucnu dočkáme či nikoliv. Pokud ano, zřejmě to však úplně hned nebude. Jelikož se u nových desítek objevují poměrně ve značné míře různé softwarové chyby, zaměří se Apple prvotně na jejich opravu.

iphone-x-control-center

Zdroj: macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.