Zavřít reklamu

Vypadá to, že zvláštními vzduchovými bublinami, barevnými “duchy” a špatnou reakcí displeje ve chladu problémy nového iPhonu X nekončí. Stále více uživatelů si totiž začíná stěžovat na nový nešvar. Z ničeho nic se jim OLED displeji objeví jasný zelený pruh, kterého se nemůžou žádným způsobem zbavit.

Nejméně dvě desítky vlastníků iPhonu X umístilo na Twitter, Reddit či různá fóra fotografie, na kterých je pruh zřetelně vidět. “Prostě jsem si hrál se svým novým telefonem a najednou se stalo tohle,” popisuje fotku jeden z nešťastníků. “Je to opravdu velmi jasná čára, která je jak vidíte po celém boku telefonu,” dodal. Reagující uživatelé pod jeho příspěvkem pak problém též potvrzují.

Postižení uživatelé se navíc shodují na tom, že restart či úplná obnova zařízení problém nevyřeší. Je tak více než jasné, že se jedná o ryze hardwarový problém, který nepůjde vyřešit jinak než výměnou displeje.

Podobný problém měl i konkurenční Samsung

Selhání hardwaru se jeví jako nejpravděpodobnější scénář i proto, že se s podobným problémem setkali před rokem i zákazníci Samsungu u jeho Galaxy S7, jenž OLED displejem též disponoval. Čára na displeji však nebyla zelená, ale růžová. Tak či tak Samsung uznal, že se jedná o výrobní vadu a telefony bez problému vyměnil. Podobný scénář se tak dá tedy očekávat i u iPhonů od Applu.

Jablečná společnost se však ještě k celé situaci nevyjádřila a to ani po výzvě redaktorů z Macrumors. Vypadá to tedy, že se Apple snaží nejprve shromáždit co nejvíce dat, aby pak mohl své prohlášení opřít na ověřených faktech a rovnou nabídnout jeho řešení.

I u tohoto problému však platí, že se jedná o poměrně vzácný jev, který se u všech iPhonů X neobjeví a proto z něj není moudré dělat závěry. Při objemech, které se ve fabrikách vyrábí, se prostě vždy nějaké mizivé procento vadných displejů v iPhonech najde. Stávat by se to však samozřejmě nemělo. Důvod, proč si prémiový iPhone X, to však rozhodně není.

iphone x green line

Související články

Dnes nejčtenější

.