Zavřít reklamu

Pokud vás na novém iPhonu X nejvíce ze všeho ohromil jeho obrovský úžasný displej, vězte, že nejste jediní. Slovy chvály na jeho adresu totiž nešetří ani renomované světové společnosti, které se hodnocením displejů zabývají.

Mezi nejuznávanější společnosti v tomto odvětví patří jednoznačně DisplayMate. Ta stejně jako každý rok pár testovacích kusů obdržela a podrobila je svým šetřením. A výsledek? Prvotřídní! Výzkumníci označili OLED displej iPhonu X jako nejinovativnější, nejlepší a nejvýkonnější displej smartphonu, který doposud testovali. Nový jablečný telefon tak hravě strčil do kapsy úžasné displeje Samsungu Galaxy S8 či Galaxy Note8.

Právě porážka Samsungu může být poměrně úsměvná. Není totiž žádným tajemstvím, že se displeje pro iPhone X vyráběly právě v jeho továrnách a tím pádem pomohl svému největšímu konkurentovi k úspěchu. Za peníze, které mu za to Apple zaplatil, to však Jihokorejce pranic netíží. Gratulace od DisplayMate za precizní vývoj a výrobu vynikajícího OLED displeje pro iPhone X tak inženýry v Samsungu spíše potěší než rozhodí.

Testy suverénně ovládl

Vraťme se ale k samotnému displeji. Ten při hodnocení ovládl hned několik důležitých kategorií. Výzkumníci jej označili za displej s nejvyšší barevnou přesností, nejjasnější OLED displej mezi smartphony, displej s nejvyšším kontrastem při normálním i zhoršeném světle či za displej si nejnižší změnou jasu a zhoršeným zobrazením při změně úhlů pohledu.

Displej nové desítky má díky skvělému rozlišení 2436 x 1125 výrazně vyšší ostrost obrazu, což můžete spatřit při porovnávání se staršími iPhony již pouhým okem. Výzkumníci si dokonce myslí, že je jeho rozlišení naprosto ideální a veškeré další zvyšování je pro uživatele naprosto zbytečné. Změnu totiž již prakticky nezaznamenáte.

Pozorovací úhly nového OLED panelu jsou jedním slovem vynikající. Při změně pozorovacích úhlů dochází jen k minimálním změnám, které jsou s ohledem na konkurenční smartphony opravdu zanedbatelné.

Nepoznáte rozdíl

Na výbornou obstál i při barevných testech. Výzkumníci ve své zprávě uvedli, že je displej iPhonu X v zobrazování barev nejpřesnější mezi všemi smartphony, které doteď testovali a že rozdíl mezi reálnou barvou a barvou zobrazenou displejem prakticky neexistuje. Není se tak čemu divit, že v tomto ohledu trumfne kdejakou UHD televizi či monitor.

Z předchozích řádků je tedy více než jasné, jak úžasný displej Apple novému iPhonu X vnukl. Pokud jste tedy doteď o nové desítce přemýšleli ale nemohli jste se rozhodnout, právě fenomenální kvalita displeje by vás mohla přesvědčit. Je totiž prakticky jasné, že si s podobně kvalitním displejem na pěkných pár let určitě vystačíte.

LSA iPhone X lock screen FB

Zdroj: macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.