Zavřít reklamu

Technologie mají takřka neomezené možnosti, přičemž k chytrému telefonu se dá v současné době připojit cokoliv, například senzory monitorující celou domácnost, bezdrátové reproduktory, osvětlení či chytré květináče. Čas od času se však objeví i trochu bizarnější projekty. Slyšeli jste už o speciální pohřební urně s popelem zemřelého, kterou si připojíte ke smartphonu?

Cílem společnosti Bios Urn je zvrátit dosavadní standardy v pohřebnictví, a tak představila chytrou urnu, kterou bezdrátově spárujete s mobilním telefonem. Domnívá se totiž, že v blízké budoucnosti už nebudete zemřelého pohřbívat na hřbitově, jak je tomu doposud, ale že si ho vezmete s sebou domů ve speciální urně.

Urna, která vyjde na zhruba 550 dolarů (v přepočtu 12 000 korun), je vyrobena z biologického rozložitelného materiálu. Hlavní myšlenkou celého projektu je, že z popela vyroste nový život. Do půdy jsou vložena semínka, z nichž vyroste stromek, ale aby k tomu došlo, musí být pohřební urna vložena do zvláštního květináče, který zajišťuje správnou závlahu půdy po dobu tří týdnů.

Pohřební urnu nakonec připojíte ke svému smartphonu, přičemž v aplikaci se vám zobrazí upozornění, že je nezbytné dolít vodu či doplnit hnojivo. Dále se v aplikaci ukazuje, jaká je teplota substrátu a další informace, které jsou důležité pro to, aby strom správně vyrostl.

Do prodeje se urna Bios Incube dostala zhruba před rokem. I přes vyšší pořizovací cenu si produkt koupilo více než 400 lidí. Pokud vám však 550 dolarů přijde příliš, je k dispozici ještě levnější varianta bez mobilní konektivity za 450 dolarů (v přepočtu 9 700 korun).

0f4245e19921e69368b724cf6d090a10_original

Související články

Dnes nejčtenější

.