Zavřít reklamu

V minulých týdnech a měsících jste se mohli na našem webu dočíst o tom, že by Apple rád zanechal svou stopu i ve filmovém průmyslu. Najal si proto odborníky z filmové brandže, které pověřil jediným úkolem – najít či vytvořit filmy či seriály, které diváky zaujmou a budou celosvětově úspěšné. Ty by si pak rád vysílal na své platformě a díky tomu pro ní získal další uživatele. Jak se však podle posledních zpráv zdá, laťku si nastavil opravdu vysoko.

Najít či vytvořit zajímavý film či seriál už je samo o sobě hodně složité. Pokud byste však na něčem podobném pracovali a chtěli se svým projektem uspět, téměř stoprocentně použijete násilí, sexuální scény či vulgarity. Ostatně, na podobné vlně se vezla alespoň ze začátku  veleúspěšná série Her o trůny. Apple však chce jít cestou diametrálně odlišnou.

Celá filmová tvorba jablečné společnosti by měla být údajně tří výše zmíněných taháků ušetřena. Místo akčních filmů plných brutality bychom se tak měli dočkat spíše komediálních sitcomů či dramat, které by měly oslovit široké publikum. Otázkou však je, zda je zrovna tohle ta správná cesta. Nynější pořady Carpool Karaoke a Planet of the Apps, které v dílnách Applu vznikají, totiž zrovna velký úspěch nesklízí. Těžko však říci, zda je to snahou Applu diváka nešokovat či pouhou neatraktivitou tematu.

Je Apple ze staré školy?

Celkově je počínání Applu poměrně zvláštní. Společnost, která nemá ve filmovém průmyslu takřka žádné jméno, se pokusí prosadit stylem, který je tak moc nepřívětivým, jak jen si lze představit. Proč se tak však Apple rozhodl si odhadovat netroufám. Je možné, že se snaží zachovat tvář jakési dokonalosti či morálnosti, která by sex, násilí či vulgarismy odsoudila. Ostatně, svědčí o tom i kroky Tima Cooka, který před nějakým časem zatrhl vysílání jedné z epizod Carpool Karaoke, protože se v ní prý objevovaly vulgarismy a narážka na vaginální hygienu.

Uvidíme, jakým směrem nakonec Apple svůj originální obsah nasměruje. Pokud se však vyplní výše zmíněný scénář, je téměř jisté, že se konkurenta Her o trůny či jiných trháků, které nám Apple před časem sliboval nedočkáme. Nechme se však překvapit, s čím na nás Apple nakonec vyrukuje. Jestli však chce vytvořit ze svého originálního obsahu novou složku svého podnikání, kterou by postupem času rád vyjmul z Apple Music a vytvořil pro ní speciální platformu, bude si muset své počínání ještě hodně promyslet.

Apple TV shows FB

Zdroj: theverge

Dnes nejčtenější

.