Zavřít reklamu

O skládajících telefonech se mluví už poměrně dlouho. První prototypy představily společnosti Samsung a Lenovo, ale ještě se nedostaly do sériové výroby. A nyní se skládajícícm smartphonem přichází čínská značka ZTE.

Axon M s tloušťkou 12,1 milimetrů disponuje dvěma 5,2palcovými LCD displeji s rozlišením 1080p. V základním stavu má zařízení klasický rozměr a displej z každé strany, nicméně po rozložení má 6,75 palce.

Dva displeje mají hned několik funkcí. V první řadě slouží k multitaskingu, přičemž na každém displeji si zobrazíte jiné aplikace. Dále obě obrazovky využijete pouze pro jednu aplikaci, například na jednom displeji bude klávesnice a na druhém psaný text. A také se dá na obou displejích zobrazit jeden a ten samý obsah.

Uvnitř přístroje se nachází Snapdragon 821 a 4 GB RAM. Vnitřní úložiště o velikosti 64 GB se dá rozšířit ještě o microSD kartu s maximální kapacitou 256 GB. Axon M se chlubí 20megapixelovým fotoaparátem, který dokáže natáčet v kvalitě 4K. Baterie s kapacitou 3 180 mAh má funkci rychlonabíjení. Ačkoliv Apple a Google už upustily od 3,5mm audio konektoru, ZTE tento trend nenásleduje.

Axon Mběží na Androidu 7.1 Nougat. Prodávat ho budou prozatím jen operátoři AT&T a Domoco v Japonsku, a tak není jisté, zda se objeví i na ostatních trzích. Skládací telefon stojí 725 dolarů, což je v přepočtu 15 800 korun.

Zdroj: Engadget

Související články

Dnes nejčtenější