Zavřít reklamu

Teorie o tom, jak dobře se bude iPhone X ve světě prodávat, neutichají ani necelý měsíc před zahájením prodejů. Analytické společnosti se totiž snaží svými předpovědmi zaujmout a případně pomoci klientům na trhu s akciemi. Kdo by si však myslel, že jsou tyto společnosti názorově jednotné, šeredně by se spletl. I když jich většina úspěch iPhonu X předpokládá, některé docela výrazně nadšení mírní a tvrdí, že to s prodeji zas tak slavné nebude. Této teorie se už pár měsíců drží i největší německá banka.

O Deutsche Bank, která obří prodejní úspěch iPhonu X neočekává, jsme vás informovali už v první polovině července. Tehdy si její analytici mysleli, že nová vlajková loď své uživatele zklame a kvůli tomu nepůjdou prodeje tak, jak by měly. Nechám na vás, zda se s myšlenkou nenaplněného potenciálu iPhonu X, který uživatele zklamal ztotožníte či nikoliv. Ostatně, sto lidí – sto chutí. Vraťme se ale zpět k německým analytikům.

Přinesl iPhone X opravdu to, co by zákazníkům vyrazilo dech?

Ti totiž vypracovali po pár měsících novou analýzu, ve které se na předpověď prodejů iPhonu X opět zaměřují. A výsledek? Žádná sláva. Ze svých pozorování totiž vyčetli, že mají akcionáři z prodejů nové vlajkové lodě obří očekávání, které však s ohledem na prodeje iPhonu 8 a 8 Plus a funkcemi, které iPhone X nabízí, těžko Apple naplní.

Je sice pravda, že přinesl opravdu zajímavé vymoženosti, které si svět pravděpodobně zamiluje, stačit to však nejspíš nebude. Změna totiž nebyla tak markantní, jako například u iPhonu 6, kterým Apple veškeré zaběhlé pořádky změnil a díky tomu prodal za fiskální rok 2015 231 milionů mobilních telefonů. Takovýto boom se však nyní prý očekávat nedá.

Investoři, kteří na úspěch iPhonu X vsázejí, by tak mohli být zklamaní. Respektive, žádná katastrofa se samozřejmě očekávat nedá. Na druhou stranu však zřejmě nepřijde kýžený boom efekt, který by iPhone X a jeho dva kolegy katapultoval do nebeských výšin prodejnosti. Můžeme tak jen hádat, co by bylo v nových iPhonech ještě potřeba, aby tento scénář nastal. Touch ID v displeji, bezdrátové nabíjení kdekoliv v místnosti či displej bez horního výřezu? Těžko říci. Tak či tak musíme brát veškeré podobné informace se značnou rezervou. Moudřejší totiž budeme stejně až po tom, co se iPhony začnou prodávat. Do té doby budou veškeré odhady předčasné.

Zdroj: cnbc

Související články

Dnes nejčtenější