Zavřít reklamu

Nový iPhone X a jeho Face ID je žhavě diskutovaným tématem i necelý týden po jeho představení. Tentokrát si ho vzal do parády čínský výrobce smartphonů Huawei, který se ho snaží ve svém krátkém reklamním spotu zesměšnit a heslem „Rozpoznání obličeje není pro každého. Odemkněte budoucnost pomocí #TheRealAIPhone 16.10.2017“ láká na představení své nové vlajkové lodi.

Krátké video, které Huawei umístil na svůj Facebook, se snaží poukázat na nespolehlivost nové autentizační metody v iPhonu X. Ta je totiž většinou uživatelů označována spíše za přešlap a v její kvality nevěří. Je tedy jasné, že přesně této skupině půjde Huawei svou reklamou na ruku. Druhým důvodem je pak brzké uvedení nového Huawei Mate 10 Pro, který by měl svým hardwarem mnoha vlajkovým lodím zvučných výrobců konkurovat.

Jeho hlavní zbraní totiž bude zcela nový čipset Kirin 970, který bude obsahovat NPU jednotku zaštiťující umělou inteligenci. Ta by měla být podle všech dosavadních zpráv opravdu neskutečně výkonná a svým uživatelům by měla dopřávat veškeré operace spojené s umělou inteligencí za pár vteřin.

O kvalitě nového čipsetu svědčí i fakt, že byl vytvářen 10nm procesem, který Apple použil i u tvorby nového čipu A11 Bionic. Ten byl však vyvíjen podstatně déle. Těžko tedy říci, jak se novinka od Huawei vůbec osvědčí a zda bude opravdu tak konkurenceschopná, jak o ní čínská společnost tvrdí.

V tomto telefonu bude nový čipset tepat:

Kdo vyjde ze souboje jako vítěz?

Celkově bude souboj Huawei vs. Apple velmi zajímavý. Obě společnosti se totiž v posledních měsících přetahují o místo druhého největšího dodavatele smartphonů a nové vlajkové lodě můžou v tomto ohledu zamíchat kartami opravdu citelně. Lepší pozici má však pravděpodobně Huawei. Ten se na druhou příčku dodavatelského žebříčku před nedávnem vyšplhal a pokud se mu podaří svým novým Mate 10 zaujmout, poblázní jím pravděpodobně mimo jiné velmi lukrativní trh v Číně a Applu i díky tomu uteče. Uvidíme však, jaký zájem vzbudí při spuštění prodejů nové iPhony X. Ty jsou totiž zatím pro celý svět velkou neznámou a nedá se tak s určitostí říci, jakým způsobem se budou jejich prodeje ubírat.

huawei-reklama-apple-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.