Zavřít reklamu

Čínští prodejci smartphonů představí all-screen telefony chvíli poté, co Apple odhalí očekávaný iPhone 8 s bezrámečkovým designem. Výroční model by měl světlo světa spatřit už v září, čemuž budou média věnovat značnou pozornost. Konkurence se chce svést na bombastické reklamě nadcházející vlajkové lodě cupertinské společnosti. Značky jako Huawei, Xiaomi a Gionee pracují na vlastních all-screen alternativách.

Apple vždy nastavoval trendy v oblasti mobilního průmyslu. Ostatní firmy čekaly, než Apple vydá iPhone, aby se inspirovaly. Potom za delší dobu představily svůj chytrý telefon, jehož design se nápadně podobal tomu jablečnému. Zdá se však, že tento rok bude scénář trochu jiný, protože některé společnosti už vypustily na trh all-screen smartphony dříve než Apple, například Samsung. A některé značky all-screen modely uvedou po Apple keynote.

Xiaomi se na čínském trhu po loňském poklesu vrací opět na výsluní. Plánuje posílit svou pozici tím, že přinese Mi Mix 2. Huawei začátkem třetího čtvrtletí začal nakupovat více komponentů od dodavatelů, neboť plánuje odhalení dalšího vlajkového modelu Huawei Mate 10. Zařízení by mělo disponovat 6“ all-screen AMOLED displejem s poměrem 18:9.

Gionee také pokračuje v agresivní strategii. Chloubou společnosti bude Gionee 10 s duálním zadním a duálním předním fotoaparátem. Stane se tak prvním telefonem na trhu, který bude mít duální fotoaparát i ve přední části. Dokonce i menší prodejci mobilů se dostávají do akce, například japonská firma Sharp, která se opět vrací na čínský trh se smartphony. Začala prodávat Aquos S2, jehož cena začíná na 375 USD.

V loňském roce Apple zaznamenal svůj první meziroční pokles na čínském trhu se smartphony, protože zákazníci zde upřednostňují levnější alternativy. Uvidíme, jak to bude v letošním roce, zda dají přednost all-screen Huawei anebo dražšímu iPhonu 8.

Mi-Mix-render
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: MacRumors

Související články

Dnes nejčtenější