Zavřít reklamu

Nové verze letošních softwarů spolu očividně přinesou velkou vlnu nekompatibility. Již téměř tři roky Apple připravuje uživatele (stejně tak i vývojáře) na to, že se blíží konec podpory 32bitových aplikací. Tak se také stane a počínaje iOS 11 jejich podpora končí. Nepůjdou již spustit a uživatelé tak budou mít smůlu, pokud nějaké takové aplikace v telefonu ještě mají. Jak se zdá, vesměs to samé se bude týkat i uživatelů používající operační systém macOS. V novém macOS High Sierra totiž absence podpory po 32bitové aplikace bude taktéž (zatím pouze u aplikací od Applu).

E-maily s touto informací obdrželi všichni uživatelé, kteří v současné době používají starší Apple aplikace, které jsou psány pro 32bitovou architekturu. V e-mailu Apple píše, že počínaje macOS High Sierra, podpora těchto 32bitový aplikací končí. Jedná se například o Final Cut Studio či Logic Studio. Tyto aplikace dostali poslední update před sedmi lety a uživatelé by měli přejít na nové verze.

Podle přiloženého dokumentu mezi podporované aplikace v macOS High Sierra patří:

  • Final Cut Pro X 10.3.4 a novější
  • Motion 5.3.2 a novější
  • Compressor 4.3.2 a novější
  • Logic Pro X 10.3.1 a novější
  • MainStage 3.3 a novější

Pokud tedy starší verze těchto aplikací používáte, buď budete muset zakoupit jejich nové verze, nebo na nový operační systém High Sierra nepřecházet. Jakmile tak uděláte, aplikace již nespustíte.

macOS Sierra cz FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: iPhonehacks

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější