Zavřít reklamu

Nové verze letošních softwarů spolu očividně přinesou velkou vlnu nekompatibility. Již téměř tři roky Apple připravuje uživatele (stejně tak i vývojáře) na to, že se blíží konec podpory 32bitových aplikací. Tak se také stane a počínaje iOS 11 jejich podpora končí. Nepůjdou již spustit a uživatelé tak budou mít smůlu, pokud nějaké takové aplikace v telefonu ještě mají. Jak se zdá, vesměs to samé se bude týkat i uživatelů používající operační systém macOS. V novém macOS High Sierra totiž absence podpory po 32bitové aplikace bude taktéž (zatím pouze u aplikací od Applu).

E-maily s touto informací obdrželi všichni uživatelé, kteří v současné době používají starší Apple aplikace, které jsou psány pro 32bitovou architekturu. V e-mailu Apple píše, že počínaje macOS High Sierra, podpora těchto 32bitový aplikací končí. Jedná se například o Final Cut Studio či Logic Studio. Tyto aplikace dostali poslední update před sedmi lety a uživatelé by měli přejít na nové verze.

Podle přiloženého dokumentu mezi podporované aplikace v macOS High Sierra patří:

  • Final Cut Pro X 10.3.4 a novější
  • Motion 5.3.2 a novější
  • Compressor 4.3.2 a novější
  • Logic Pro X 10.3.1 a novější
  • MainStage 3.3 a novější

Pokud tedy starší verze těchto aplikací používáte, buď budete muset zakoupit jejich nové verze, nebo na nový operační systém High Sierra nepřecházet. Jakmile tak uděláte, aplikace již nespustíte.

Zdroj: iPhonehacks

Dnes nejčtenější

Další články