Zavřít reklamu

Pamatujete si na představení plastového iPhonu 5c, který měl být levnější a hardwarově horší variantou dnes už stařičkého iPhonu 5s? Vsadím se, že ano.  I když je tento telefon označován i samotným Applem za spíše chybný krok, své uživatele si přeci jen našel. Bohužel však v daleko menším měřítku, než lidé z Cupertina čekali.

Snaha dostat do nabídky levnější telefon, který by si mohlo dovolit velké množství lidí, se však Applu nakonec zúročila. Loni představený iPhone SE, který tyto parametry dokonale splňuje, se totiž oproti jeho předchůdci prodává skvěle. Není se čemu divit, design klasické „pětky“ lidé po celém světě milují a ve spojení s nadupaným hardwarem byl proto pro mnoho z nich jasnou volbou. Prakticky ihned po úspěchu SE tak bylo jasné, že se nástupce neúspěšného 5C s téměř stoprocentní jistotou nedočkáme.

Jeden francouzský web však vypustil do světa velmi zajímavé informace. Jeho zpráva totiž tvrdí, že se letos dočkáme vedle iPhonů 7s a 8 i nového, upgradovaného modelu 5c, tentokrát však s designem „šestky“. Hned na úvod si však přiznejme, že je tato zpráva vrcholně nepravděpodobná a věřil by ji jen naprostý snílek, který se o dění v Applu v posledních letech prakticky nezajímal. I přesto se nám však naskýtá velmi zajímavý pohled na koncepty, které nové 6c znázorňují.

iphone-6c-concept-2
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Líbí se vám? Uznávám, že úplně špatně tento plastový „drobek“ nevypadá. I tak se však nedokážu ubránit otázce, proč se s něčím takovým vlastně někdo „piplá“? Jak už jsem totiž psal výše, je prakticky jasné, že se něčeho takového minimálně pro letošek (co si budeme nalhávat, i do budoucna) nedočkáme. Apple si totiž svým portfoliem modelů udělá pomyslnou fajfku snad u všech kategorií uživatelů. Jasně, ke spokojenosti všech se jablečná společnost nedopracuje nikdy, přesto však má co nabídnout. Vstupní model do jablečného ekosystému představuje již zmíněný SE, jako telefon pro normálního uživatele můžeme označit prakticky vše s displejem 4,7“, pokud potřebujete něco většího, sáhnete naopak po větším „Plusku“ s velikostí 5,5“. Celou nabídku pak uzavře letošní prémiový iPhone 8. Ale kdo ví, třeba se už v hlavách jablečných inženýrů nápad s probuzením plastového modelu opět formuje.

iphone-6c-concept-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější