Zavřít reklamu

Dopoledne jsme vás informovali o velmi ambiciozním projektu,který by chtěl Apple zrealizovat v rámci dopravy mezi svými budovami. Podle slov jablečných zaměstnanců by totiž rád vytvořil síť kyvadlové dopravy na bázi autonomního řízení, která by zaměstnance bezpečně dopravovala na místo určení. Zaměstnanci si však pustili pusu na špacír ještě o něco více a rozpovídali se i o minulosti projektu Titan, který skončil fiaskem. Některá slova jsme vám přinesli už v  našem ranním článku, přesto se však sluší některé zajímavé informace doplnit a ty stávající rozšířit.

Začněme tedy hezky od piky. Hlavním důvodem pravděpodobně je, že se vedení cupertinské společnosti nedokázalo dohodnout na tom, co by mělo vozidlo dělat. Apple chtěl postavit Apple Car ve vlastních továrnách, nicméně podle zdrojů, jež jsou seznámeny s plány jablečného giganta, se momentálně soustředí výhradně na technologii autonomního řízení.

Zaměstnanci, kteří pracují na projektech týkajících se automobilového průmyslu, experimentovali snad se vším. Zkoušeli vytvořit přístrojové panely s rozšířenou realitou, vyvíjeli nový operační systém CarOS a dokonce uvažovali nad tím, že volant automobilu nahradí rotující koulí, se kterou by bylo řízení vozidla mnohem jednodušší. Apple přemýšlel ještě nad tím, jak skrýt LIDAR, což je nevzhledná součást vozidla, která informuje automobil o okolním prostředí.

Vedoucí pracovníci Applu se nejspíše nedokázali dohodnout, jakým směrem bude projekt Apple Car směřovat. Guru designu Jony Ive se chtěl zaměřit na vývoj plně samořízených vozidel. Původní vedoucí projektu Steve Zadesky chtěl, aby byl automobil částečně autonomní a fungoval na podobném principu jako Tesla.

Pod současným šéfem projektu Bobem Mansfieldem Apple vyvíjí systémy pro samořiditelná vozidla. Znamená to tedy, že bude dodávat technologii do automobilů jiných značek. Pro tyto účely společnost získala povolení k testování vozidel v Kalifornii. I samotný Tim Cook veřejně prohlásil, že Apple pracuje na autonomních systémech.

Apple-Car-fb-II
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: Business Insider

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější