Zavřít reklamu

Apple Park je již v podstatě hotový a již několik týdnů probíhá stěhování zaměstnanců, kteří se přesouvají ze staré centrály do té nové. Vývoj celého komplexu jsme v průběhu let pravidelně sledovali a naši stálí čtenáři tak mají zhruba ucelenou představu o tom, co je to vlastně Apple Park zač, jak to tam vypadá a co všechno obrovský areál, který společnost přišel zhruba na 5 miliard dolarů, nabízí svým zaměstnancům. Všichni však ze stěhování nadšení nejsou. Začínají se totiž objevovat poměrně negativní ohlasy, kterým vadí především jedna věc.

A tou je, dnes velmi populární, openspace. Informace vypustil populární autor blogů a podcastů, Jogn Gruber. Prý se k němu doneslo, že zejména vyšší management, je se stylem kanceláří velmi nespokojený. Manažerům chybí klid a soukromí, trend otevřeného pracoviště jim údajně není zrovna dvakrát příjemný.

Dokonce to došlo prý tak daleko, že si někteří zaměstnanci vynutili další kancelář, mimo budovu nové centrály. Jedním z nejvíce nespokojených lidí byl prý Johny Srouji, tedy ředitel vývoje mobilních čipů (jedná se tedy o poměrně podstatnou sekci společnosti. Když prý poprvé uviděl plány vnitřního rozložení kanceláři, byl poměrně rozladěn (velmi slušně řečeno, pár slov na F se prý objevilo…).

Jeho tým si prý nechal postavit vlastní kanceláře, na okraji nového kampusu. Sroujiho tým prý v takových podmínkách pracovat nehodlal. Zajímavostí je, že mimo Apple Park pracuje také například Eddy Cue a jeho tým. Ti si prý vybrali, že zůstanou na starých pozicích v předchozí centrále.

Otevřené prostory nové centrály byly jedním z hlavních stavebních kamenů celého projektu. Původní vize byla taková, že spolu budou zaměstnanci více komunikovat a řešit problémy, vznikne kreativnější prostředí a vše bude více provázané. Jak se zdá, všichni tuto ideu nesdílí. V neposlední řadě je zajímavé, že Tim Cook a další top management, sídlí ve 4. patře budovy, kde mají všichni své vlastní kanceláře, mimo dosah těchto otevřených kanceláří.

apple-park-standing-desks-800x512

Zdroj: Bizjournals

Dnes nejčtenější

.