Zavřít reklamu

V současné době jsou chytré telefony nenahraditelnou součástí našich životů. Ale někteří jedinci, jichž je více než dost, jsou na svém mobilním telefonu natolik závislí, že si vysloužili přezdívku smombie. Jedná se o sloučeninu dvou slov – smartphone a zombie – což dokonale vystihuje chodce, kteří i během chůze po ulici neustále zírají do svých smartphonů. Bohužel, je to i nebezpečné, protože nemají ponětí o tom, co se děje kolem nich, což může skončit i fatálně. Z tohoto důvodu se některá města rozhodla pro zvláštní bezpečnostní opatření a instalují světelnou signalizaci v barvách semaforu na přechody.

Speciální semafory pro závislé na mobilních telefonech byly nainstalovány už i v německých městech Kolíně nad Rýnem a Augsburgu. Dále i čínské město Su-čou se rozhodlo, že do ulic zavede světelnou signalizaci na přechodech.

Zhruba třetina obyvatel města zírá neustále do telefonu, přičemž se jedná zejména o studenty. Světla na přechodech jsou velice jasná, a tak je chodec spatří i z dálky více než deset metrů. Před změnou barvy vždy začne světlo blikat jako varování. Osvětlení je odolné vůči tlaku, a tak vůbec nevadí, že daným místem denně projedou tisíce vozidel.

Ale není to poprvé, co v Číně, kde je závislost na mobilech obrovský problém, vznikla mimořádná bezpečnostní opatření. V takovém Čchung-čching nechaly úřady vybudovat samostatné chodníky přímo pro uživatele smartphonů.

semafor v číně fb

Zdroj: China Plus

Dnes nejčtenější

.