Zavřít reklamu

Zhruba za měsíc by měl Apple představit svůj nový operační systém iOS 11, který by se měl hemžit mnoha novinkami. Ještě před samotným vypuštění se však rozhodl pro porovnání statistik, ze kterých lze vyčíst, kolik jablečných uživatelů má měsíc před uvedením nového iOS na svém zařízení rok starý iOS 10. Statistiky sice nejsou překvapivé, nicméně v porovnání se zbytkem trhu se smartphony mohou zarazit.

iOS 10 běží téměř rok po svém spuštění na úctyhodných 87 % všech jablečných zařízení podporujících iOS. Dá se však předpokládat, že z něj téměř všichni uživatelé s nástupem iOS 11 přejdou. Desátý iOS byl totiž pro mnoho uživatelů spíše zklamáním a odrazovým můstkem pro něco lepšího, čím by měl nový iOS bezesporu být. Velký problém spatřují uživatelé iOSu 10 především ve výdrži baterie. Ta se totiž s příchodem verze 10.3.2 některým uživatelům výrazně zhoršila a kýžená náprava v 10.3.3 nepřinesla to, co se od ní očekávalo.

Pokud by vás pak zajímala nová čísla, i ty se v grafu objevily. Na iOS 9 běží ještě zhruba deset procent všech zařízení. Na zbylé systému pak připadá zbytek, tedy zhruba tři procenta. Jelikož by se mělo jednat o oficiální veřejné verze, betaverze iOS 11 by ve statistikách být započítána pravděpodobně neměla.

Latest-iOS-distribution-stats-show-iOS-10-is-now-on-87-of-all-iOS-devices

Velký rozdíl mezi iOS a Androidem je i ve statistikách

Statistiky jablečných operačních systémů by samy o sobě zřejmě až tak překvapivé nebyly. Když je však srovnáme se systémy a telefony konkurenčních značek, dostaneme zajímavý kontrast. Například nejnovější verzi systému Android běží na pouhých jedenácti procentech všech androidích telefonů. Valná část, zhruba nějakých 32% pak běží na systému Android Marshmallow. Je však potřeba si uvědomit, že některé androidí přístroje už zkrátka nejnovější systém nezvládnou. I přes to je však více méně jasné, že je roztříštěnost využívaných verzí Androidu daleko větší, než tomu tak je u Applu. Že by nepřinášely nové verze takové inovace, které by svou klientelu přetáhly?

iphone-5-ios-6-ios-10-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější