Zavřít reklamu

Už za několik týdnů světlo světa spatří iPhone 8 s OLED displejem od okraje k okraji, tedy abychom to upřesnili, s horním výřezem pro přední kameru, reproduktor a senzory. V minulém týdnu se na webových stránkách časopisu Forbes objevily rendery výročního modelu, podle kterých by měla cupertinská společnost Touch ID vložit do power buttonu, jako to má Sony u svých smartphonů. A nyní se na internetu šíří další rendery, jež tentokrát ukazují, že by se do prostoru okolo horního výřezu mohl integrovat stavový panel.

První rendery iPhonu 8 od redaktora časopisu Forbes:

Redaktor časopisu Forbes Gordon Kelly citoval zdroj z dodavatelského řetězce, podle něhož by měl 5,8palcový displej lemovat rámeček s nepatrnou tloušťkou 4 mm s tím, že v horní části by byl pouze výřez pro potřebné prvky. Gordon Kelly ukazuje, jak by Apple mohl elegantně vyřešit stavový pruh okolo horního výřezu.

Takto by mohl vypadat stavový řádek v iOS 11:

Otázkou však zůstává, jak by Apple vše v iOS 11 nadefinoval, aby stavový panel vypadal stejně jako na renderech. V levé části by se zobrazoval stav připojení a v pravé části stav baterie, přičemž notifikace by se zobrazovaly v dolní části ve Function Area.

Otazníky stále visí nad jednou věcí, a to jak Apple vyřeší Touch ID. Snad tím nejlepším scénářem by bylo, kdyby se Touch ID nacházel v displejové části, bohužel, objevily se zprávy o tom, že technologie ještě není natolik dokonalá, aby Apple vložil čtečku otisků prstů pod displej. Dokonce byly náznaky, že by byl Touch ID na zádech, podobně jak to mají smartphony s Androidem. Ale naštěstí je ve hře ještě jedno řešení, na které získal Apple před nedávnem i patent, a tím je Touch ID v power buttonu na pravé straně.

Aby toho nebylo málo, začátkem července významný analytik Ming-Chi Kuo uvedl, že Apple nahradí Touch ID systémem rozpoznávání obličeje.

iphone 8 fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější