Zavřít reklamu

Není to jenom jednoduchost a krásný design, co vede lidi k používání Maců. Po několikáté se potvrdilo, že jednou z mnoha výhod počítačů s macOS je především spolehlivost. Jablečný operační systém byl totiž letos příčinou pouhých 0,3 % oprav ze všech počítačů. Číslo vychází ze studie společnosti RESCUECOM.

Nepřekvapí, že v roce 2017 stál za největším počtem poruch operační systém Windows (33,9 %). Hned v závěsu jsou aplikace pro Windows (22,7 %), viry (10,5 %), škodlivé e-maily (6,6 %), celkové zpomalení (6,2 %), problémy s tiskárnou (6,1 %), ztráta dat (4,4 %), potíže s připojením k internetu (4,3 %), nenačtení systému (3,5 %), problémy s hardwarem (0,6 %), poškození uživatelem (0,6 %) a z posledního místa se smějí aplikace pro Mac (0,2 %) a macOS (0,1 %).

„Aplikace pro Windows jsou letos největším problémem. Stojí za ním nepovedené aktualizace Windows 10,“ tvrdí RESCUECOM. „Přestože se Microsoft chyby snaží napravovat, stále se objevují další a další problémy,“ dodává firma s tím, že Microsoft naštěstí umožňuje problematické aktualizace vrátit zpět. To je však docela chabá obhajoba trablů, jež svým zákazníkům způsobuje. Nezáviděníhodného prvenství v poruchovosti se Windows s největší pravděpodobností jen tak nezbaví.

Majitelé Maců se musejí vypořádávat se stejnými problémy jako uživatelé Windows, jak ale vyplývá ze statistiky, děje se jim to nesrovnatelně méně často. Některé aplikace pro macOS mohou jablečné stroje zpomalovat, během několika vteřin je však lze jednoduše odinstalovat. RESCUECOM radí používat pouze schválené aplikace z App Storu a vyhýbat se těm staženým z internetu, pokud nemáte jistotu, že jsou skutečně bezpečné.

mac fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
12palcovy Macbook 2017 FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější