Zavřít reklamu

Zdá se vám, že se Apple po smrti Steva Jobse změnil k nepoznání? Nejste sami. Tento názor sdílí mimo jiné i někteří bývalí přední pracovníci Applu, kteří měli tu čest s Jobsem pracovat. Nestává se však moc často, aby šel někdo z nich se svou kůži na trh a svůj názor vyslovil opravdu nahlas. Hugh Dubberly, který kdysi řídit designové zpracování jablečných produktů, se toho však nebál a nynější fungování společnosti trefně zhodnotil.

Za Jobse by se tohle nejspíš nestalo

Vše začalo nevinnou otázkou, ve které měl vysvětlit pozici Applu ve světě se smartphony. Tu totiž můžou některé telefony postupem času vcelku výrazně ohrozit.

„Víte, není to vůbec o tom, že by se Samsung tak zlepšil, ale o tom, že se Apple zásadně změnil. To potrubí, které chrlilo Jobsovy vize a nápady, vyschlo. Ale není to jen o inovacích. Velmi důležitý je i design. Vzhled smartphonu je nejdůležitějším kritériem zhruba pro polovinu uživatelů chytrých telefonů, kteří se zhruba za dobu jedné vteřiny rozhodnou, zda je pro ně po vizualní stránce produkt zajímavý či nikoliv.

Přesně na tomhle může Apple pohořet. Aby se Apple vyčlenil ze zaběhlého designu, bude muset na iPhonu 8 přinést nějaký nový rozlišovací znak, který si lidé zamilují. Designové změny však u Applu přichází vcelku zřídka a Samsungu v tomhle ohledu nemůže absolutně konkurovat. Navíc je tu i ten fakt, že samotný vzhled nakonec v konečném zúčtování vůbec stačit nemusí. Upřímně myslím, že zlom nastal právě vydáním Samsungu Galaxy S8. Právě tento kousek by mohl pomyslnou ručičku vah naklonit na stranu Samsungu. Ostatně, už teď vychází v mnoha testech o dost lépe než rok starý iPhone 7. Za Jobse by se do takové situace Apple nejspíš nedostal,“ myslí si Dubberly.

Využijí lidé ze Samsungu šanci? Zatím to tak nevypadá

Ani Samsung však není úplně bezchybný, jak se na první pohled po této řeči může zdát. I když je nový Galaxy S8 opravdu velmi zajímavý telefon, zákazníci ho úplně nedocenili. Vypovídají o tom veškeré doposud známé statistiky, které stagnující prodej potvrzují. Ostatně, z toho důvodu se Samsung rozhodl vypustit do světa nový Galaxy Note 8 o něco dříve. Chce si tak zajistit lepší prodejní pozici a nižší konkurenci. Původně měl totiž světlo světa spatřit zároveň s iPhonem 8, který by ho však mohl podle jihokorejské firmy za nejhorších předpokladů vydupat do země. Více se o celé zápletce dočtete na našem webu věnovaném společnosti Samsung.

 

Pokud si myslíte, že jsou výše uvedená slovy jen bláboly, vyvracet vám to určitě nebudu. Bylo by však dobré si uvědomit, že člověk, který je odvážně vyřkl, pracoval jak v Apple, tak poté v Samsungu a tím pádem nějaký vhled do celé problematiky má. Na to, abyste však i vy ztrátu jakési Jobsovské jiskry zaznamenali, však vhled ani moc mít nemusíte. Z některých produktů a přešlapů s nimi spojenými to vycítíte úplně přirozeně.

Zdroj: 9to5mac

Dnes nejčtenější

.