Zavřít reklamu

Spoluzakladatel společnosti Apple Steve Wozniak patří nejspíš mezi nejznámější a nejmilovanější osobnosti v historii Applu. Ačkoliv se sám označuje za obrovského milovníka nakousnutého jablka, nebojí se občas vyslovit i slova kritiky.

V novém rozhovoru pro server Bloomberg, který pojednával o nejdůležitějších technických průlomech budoucnosti, například Steve uvedl, že nové trendy bude v budoucnu udávat někdo úplně jiný, než Apple.  Řeč je samozřejmě o společnosti Tesla, o které je v poslední době opravdu hodně slyšet.

Wozniak v interview zhodnotil úspěch automobilu Tesla S. Podle něj za jeho slávou stojí především způsob myšlení při vývinu. Ten se nesl v duchu tvorby „auta snů“ Elona Muska (ředitel Tesly, pozn. red.). „Nejlepší věci a nápady, které by mohly mít v budoucnu úspěch, nevycházejí z různých analýz a průzkumů, nýbrž z vás samých,“ říká Wozniak.

Přinesou samořídící auta očekávaný průlom?

Wozniakova myšlenka se opírá hlavně o to, že právě samořídící auta budou tím dalším technickým mezníkem, který v nejbližších letech ovlivní naše životy. Tesla má v tomto ohledu hned dvě výhody – je automobilka a nebojí se zacházet na tenký led při vývoji nejmodernějších technologií.

„Myslím, že právě Tesla jde tím nejlepším směrem. Vynakládají momentálně největší úsilí na neobyčejné věci, které by se mohly chytit. Proto sázím na Teslu,“ vysvětluje svůj názor Steve.

Nezní vám z ní něco „applovského“? Je to možné. Wozniak mohl Muska a jeho Teslu vychválit i z důvodu, že v něm jednoduše vidí Steva Jobse a jablečnou společnost ještě v plenkách. A když se dokázali oni prosadit s velkými věcmi tehdy, proč by to jiná společnost s podobnou futuristickou vizí nemohla dokázat dnes.

wozniak-fb

 

Dnes nejčtenější

.