Zavřít reklamu

O tom, že se Apple Watch těší díky svým úžasným funkcím velké popularitě u svých uživatelů, snad ani nemusíme mluvit. Jablečné kukačky miluje takřka každý, kdo si je v minulosti připnul na své zápěstí. V tom nás ostatně utvrzuje i fakt, že jsou prakticky od svého vzniku králem trhu se smartwatch. Applu to však nestačí a svůj úspěšný produkt chce posunout ještě o kousek dál.

Jak ale už tak skoro dokonalé hodinky ještě více vyšperkovat? Apple si myslí, že na to přišel. Před pár dny jsme vás informovali o tom, že by měla příští generace Apple Watch představovat především skvělou sportovní pomůcku, která zároveň sleduje vaše zdraví. A přesně tímto směrem se ubírají i další jablečné patenty, které se v budoucnu v Apple Watch s velkou pravděpodobností objeví.

Ještě větší přesnost pro krokoměr

Nejnovější patent, který si Cupertinská společnost zaregistrovala, má jejím produktům zajistit ještě lepší přesnost v měření chůze. Konkrétně by se mělo jednat o vylepšený krokoměr s korekcí zpoždění a různých odchylek při chůzi. Apple totiž ve svém patentovém prohlášení uvedl, že jsou podle něj digitální krokoměry a podobná měřidla na obrovském vzestupu jak u fitness komunity, tak především u běžné populace. Čím dál více lidí má totiž zájem o kontrolu svého zdraví a díky těmto technologiím mohou snadno sledovat spálené kalorie, nachozené kilometry a další pro ně potřebné údaje. Ty je navíc ve většině případů motivují k větší tělesné aktivitě, kterou mohou porovnávat například se svými přáteli.

Apple ve svém prohlášení dále konstatuje, že přesnost doslova na jediný krok je u mnoha aplikací životně důležitá. Apple Watch se proto zdají být přesně tím, co by mohlo v tomto směru budoucnost výrazně zlepšit. Respektive, jiný produkt, než jablečné hodinky, který by tak bravurně tuto funkci zastal, Apple ve svém portfoliu nemá a je nepravděpodobné, že s něčím takovým přijde. Na druhou stranu se však v posledních dnech vyrojily spekulace, které hovoří o něčem, co by podobné funkce zastávat mělo. Navíc by se nejspíš opravdu jednalo o zcela nový produkt. Že by však Apple plánoval vytvořit svůj vlastní krokoměr se mi úplně nechce věřit. Co myslíte vy, překvapí nás Apple něčím takovým?

Apple Watch apps FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější