Zavřít reklamu

Dámy a pánové, je to tady. Apple Park už nejspíš velmi brzy otevře své brány. Jablečná společnost totiž pře nedávnem začala nabírat zaměstnance pro obsluhu návštěvnického centra. Je tedy velice pravděpodobné, že až personál pro svou první jablečnou kavárnu a Apple Store vybere, Apple Park se vší parádou otevře.

Společnost Apple se už v únoru nechala slyšet, že už v dubnu začne své pracovníky stěhovat do nově vzniklé budovy. Jedním dechem však dodávala, že první měsíce budou pro veřejnost pozemky Apple Parku ještě nedostupné. Ostatně není divu, nová ústředna Applu se teprve v minulých dnech začala zkrášlovat i z hlediska terénu okolo. Dělníci vysázeli po celém areálu na devět tisíc stromů. Ty zabírají v celém areálu neuvěřitelných 80%. Návštěvníci centra a přilehlého okolí se tak v novém domovu nakousnutého jablka budou cítit opravdu spíše jako v parku, než v centrále jedné z nejsilnějších společností světa.

Je libo káva s výhledem na  Apple kampus?

Celé návštěvnické centrum, které obsahuje již zmíněnou kavárnu a Apple Store, sice není přímo součástí hlavního kampusu, je ale opravdu co by kamenem dohodil. Californský gigantnaprojektoval centrum záměrně o kousek dál, aby mohl vybudovat střešní terasu, která naskytne úchvatný pohled na právě dostavěný objekt. Kdo nebude dostatečně unesen z popíjení iKávy na střeše iKavárny s výhledem na jablečný kampus, může se dokrmit procházkou po 929 m² rozsáhlém Apple Storu a pořízením některé z nových hraček z dílny sídlící takřka za rohem.

Sedmého června uplynulo už šest let od prvního kroku pro zahájení výstavby tohoto skvostu moderní architektury. Steve Jobs, který byl už v té době ve špatném zdravotním stavu, tehdy požádal na zasedání rady města Cupertina o posvěcení stavby jeho vize. Šest let po oficiálním odšpuntování tohoto ambiciozního projektu se zdá být konečně hotovo. Teď už nezbývá nic jiného, než se těšit na oficiální otevření. Nadělí si ho Apple společně s představením prémiového iPhonu 8, dříve či později?

apple park fb

Zdroj: 9to5mac

Dnes nejčtenější

.