Zavřít reklamu

Už od začátku června, který je už několik let označován jako měsíc hrdosti, si můžete své Apple Watch zkrášlit duhovým páskem. Tento motiv se totiž objevuje na vlajce homosexuálních a dalších menšinových orientací. A Apple tento týden oznámil, že částí zisku z kolekce nazvané Pride Edition podpoří organizace sexuálních menšin po celém světě.

Zprvu bylo ticho po pěšině, společnost o svém záměru původně neinformovala. Záslužný plán vyšel najevo pravděpodobně až ve středu, kdy jeden z uživatelů internetového obchodu Applu postřehl, že k popisu duhového pásku přibylo několik dalších vět.

„Apple je hrdý na to, že může podpořit organizace bojovníků za práva sexuálních menšin a dopomoct tak ke změnám k lepšímu,“ stojí na stránce produktu. „Část výtěžků z kolekce Pride Edition pomůže naplnit jejich důležité cíle.“

Mezi organizace, které dostanou svůj kousek koláče z peněz, jež Apple na páscích vydělá, patří například v Americe působící Human Rights Campaign nebo Trevor Project. Celosvětově pak půjde o seskupení ILGA, které sdružuje více než 1 200 organizací ze 132 zemí. Doposud však nebylo stanoveno, jakým dílem se mezi ně finance rozdělí.

Apple je dlouhodobým ochráncem práv jak obecně lidských, tak sexuálních menšin. V největší známost vešla kampaň a spolupráce s (PRODUCT)RED, organizací, jež šíří osvětu a bojuje proti AIDS, tuberkulóze a malárii. Do příznačné červené se vždy zahalí jiný z jablečných produktů, letos vyšla řada na aktuální vlajkovou loď iPhone 7. Jelikož jde z Applu respekt, nepomáhá stále jenom peněžně. V březnu se například postavil za transgender studenta, jenž se dostal do sporu se svou školou. Není divu, když i sám šéf společnosti se otevřeně hlásí k homosexualitě.

Apple Watch Pride Facebook

Dnes nejčtenější

.