Zavřít reklamu

Apple se staví za LGBT komunitu. Dá jí část peněz z prodejů duhových Apple Watch řemínků

|
13

Už od začátku června, který je už několik let označován jako měsíc hrdosti, si můžete své Apple Watch zkrášlit duhovým páskem. Tento motiv se totiž objevuje na vlajce homosexuálních a dalších menšinových orientací. A Apple tento týden oznámil, že částí zisku z kolekce nazvané Pride Edition podpoří organizace sexuálních menšin po celém světě.

Zprvu bylo ticho po pěšině, společnost o svém záměru původně neinformovala. Záslužný plán vyšel najevo pravděpodobně až ve středu, kdy jeden z uživatelů internetového obchodu Applu postřehl, že k popisu duhového pásku přibylo několik dalších vět.

„Apple je hrdý na to, že může podpořit organizace bojovníků za práva sexuálních menšin a dopomoct tak ke změnám k lepšímu,“ stojí na stránce produktu. „Část výtěžků z kolekce Pride Edition pomůže naplnit jejich důležité cíle.“

Mezi organizace, které dostanou svůj kousek koláče z peněz, jež Apple na páscích vydělá, patří například v Americe působící Human Rights Campaign nebo Trevor Project. Celosvětově pak půjde o seskupení ILGA, které sdružuje více než 1 200 organizací ze 132 zemí. Doposud však nebylo stanoveno, jakým dílem se mezi ně finance rozdělí.

Apple je dlouhodobým ochráncem práv jak obecně lidských, tak sexuálních menšin. V největší známost vešla kampaň a spolupráce s (PRODUCT)RED, organizací, jež šíří osvětu a bojuje proti AIDS, tuberkulóze a malárii. Do příznačné červené se vždy zahalí jiný z jablečných produktů, letos vyšla řada na aktuální vlajkovou loď iPhone 7. Jelikož jde z Applu respekt, nepomáhá stále jenom peněžně. V březnu se například postavil za transgender studenta, jenž se dostal do sporu se svou školou. Není divu, když i sám šéf společnosti se otevřeně hlásí k homosexualitě.


Leitz

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek