iStores.sk
iStores.sk

Apple už z iPhonu 8 navštěvuje zahraniční weby, telefon se ukázal v Analytics

V únoru analytik Ming-Chi Kuo prozradil očekávané rozlišení displeje letošního iPhonu, který by měl Apple představit už na podzim. Výroční model, který je prozatím označován převážně jako iPhone 8, by neměl mít tradiční Home Button a měl by disponovat OLED displej od okraje k okraji.

Webový portál MacRumors prozradil, že někteří uživatelé přišli na webovou stránku nejspíše ze zařízení iPhone 8. Samozřejmě, návštěvnost z tohoto zařízení, které v podstatě ještě není ani na trhu a na kterém cupertinská společnost tajně pracuje, je extrémně nízká, ale to, co vidíme, odpovídá tomu, co vyplývá z tvrzení analytika Ming-Chi Kua. A je nepravděpodobné, že by byly informace v Analytics falešné.

Podle Ming-Chi Kua bude mít iPhone 8 displej o velikosti 5,8 palců, přičemž ve spodní části bude oblast vyhrazena pro „function area“. Podrobné informace o tom, k čemu se bude function area používat, jsou prozatím neznámé, ale měla by obsahovat snímač otisků prstů, funkci Home Buttonu a další dynamické ikony a tlačítka pro interakci se zařízením.

Koncept iPhonu 8 s function area:

Ming-Chi Kuo tvrdí, že 5,8palcový displej nabídne rozlišení 1242 × 2800 pixelů. Avšak aktivní část displeje bude mít úhlopříčku 5,15 palců a rozlišení 1125 × 2436 pixelů, tedy to je použitelný prostor pro zobrazení aplikací. Pokud například otevřete prohlížeč Safari, zobrazí se vám pouze na aktivní části, tedy na 5,15 palcích.

Už v roce 2010 začal Apple u iPhonu používat Retina displej pro zdvojnásobení či ztrojnásobení pixelů, aby zvýšil ostrost textu a dalších prvků zobrazených na displeji. „Retina je tedy vždy 2× pixelů na palec a 2× větší rozlišení displeje, než jeho ‚neRetinový‘ předchůdce, a to vždy na stejné úhlopříčce displeje,“ vysvětlovali jsme vám už v jednom našem článku.

Pokud se podíváme na tvrzení analytika, podle něhož display area iPhonu 8 bude mít rozlišení 1125 × 2436 pixelů, potom to odpovídá 3x většímu rozlišení displeje s rozsahem 375 × 812 bodů. Stejnou šířku v bodech má i iPhone 7.

Vzhledem k tomu, že prototypy iPhonu 8 už jsou několik měsíců testovány a výroba bude brzy v plném proudu, je pravděpodobné, že některá z těchto zařízení jsou používána k prohlížení internetu. Dokonce uživatelé testující iPhone 8 navštívili i MacRumors. Server při kontrole Google Analytics viděl aktivitu ze zařízení, které má rozlišení 375 × 812 pixelů.

„Kromě několika návštěv v září minulého roku jsme neviděli značnou aktivitu ze zařízení, které se hlásí k rozlišení 375 × 812 až do března, a dokonce i tehdy byla návštěvnost z tohoto rozlišení zřídkakdy, a to až do konce května, kdy se návštěvnost ze zařízení s tímto rozlišením začala zvyšovat. Od 1. června jsme zaznamenali každý den jednu až čtyři návštěvy z tohoto zařízení. Všechna tato zařízení navíc běží na iOS 11, což je uklidňující, protože iPhone 8 bude bezpochyby dodáván s iOS 11,“ uvádí MacRumors.

Několik návštěv je z IP adres společnosti Apple, nicméně i ty ostatní IP adresy jsou z Cupertina či z blízkých měst Sunnyvale a San Francisco.

Rozlišení 375 × 812 pixelů je jediné, které je v současné době vidět ve spojení s iOS 11. Podobně byly vidět návštěvy ze zařízení s rozlišením 834 × 1132 pixelů v průběhu několika měsíců, což vedlo k představení 10,5palcového iPadu Pro s Retina rozlišením 1668 × 2224.

Očekává se, že Apple představí letos na podzim nejen iPhone 8, ale také aktualizované modely iPhone 7s a iPhone 7s Plus.

iPhone 8 Ediditon Vision Next FB

Leitz
Vstoupit do diskuze

Diskuze

  „5,8palcový displej nabídne rozlišení 1242 × 2800 pixelů. Avšak aktivní část displeje bude mít úhlopříčku 5,15 palců a rozlišení 1125 × 2436 pixelů“

  jak je možné, že bude mít aktivní část displeje horizontálně méně pixelů.
  Pokud počítám jen se spodní „function area“ tak by měla mít aktivní část 1242 x 2436 px.

  Třeba někomu došlo, že display o kraje ke kraji není nejlepší nápad (asi se to nebude moc pohodlně držet, aby jeden něco nezmáčkl). A tak třeba kraje nebudou aktivní na dotyk v běžném smyslu.

  Napadlo mě totéž a doufám, že to tak bude, protože z tohoto konkrétně mám dost obavy :-).

  Mě spíš přijde zajímavý, že ten horizontální rozdíl je lichý číslo. To jako bude na jedný straně (třeba vlevo) 58 „neaktivních“ pixelů a na druhý (vpravo) 59???

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Další články

Reklamním společnostem si nelíbí omezení reklam v novém Safari, přichází o stovky milionů dolarů
iPhone 6s camera icon
O záměrné zpomalování starších iPhonů se začala zajímat i americká prokuratura
S tímto novým dokem od Satechi můžete najednou nabíjet iPhone i Apple Watch
LG by mělo letos Applu dodávat Face ID komponenty pro iPad Pro, iPhone X Plus a iPhone X
Jak v aplikaci Počasí na iOS změnit stupně Fahrenheita na stupně Celsia
8 skvělých aplikací pro iPhone, iPad a iPod touch, které dnes stáhnete zcela zdarma (9.1.2018)
Apple vydal 4. beta verze iOS 11.2.5, watchOS 4.2.2, macOS 10.13.3 a tvOS 11.2.5
Další kopie iPhonu X je na světě, zákazníky zaujme především svou obří baterií
Francouzský úřad vyšetřuje Apple kvůli záměrnému zpomalování a zastarávání iPhonů
iPhone child icon
Apple potvrdil, že do iPhonů přidá nové funkce pro rodičovskou kontrolu
Na levnější výměnu baterie bez diagnostiky má nárok každý iPhone pouze jednou
iPhone SE 2 by měl mít skleněná záda a tudíž i podporu bezdrátového nabíjení
pdf
Jak v iOS vytvořit PDF z vyfocené fotografie
Belkin představil nové bezdrátové nabíječky včetně duální podložky a držáku do auta
7 aplikací pro iPhone a iPad, které dnes stáhnete zcela zdarma (8.1.2018)
falesný iPhone vs pravy iPhone icon
Na Apple se kvůli zpomalování starších iPhonů valí další žaloby, u soudu se ocitne minimálně 26x
National Geographic zveřejnil ty nejlepší záběry z dronů. Stáhnout si je můžete i jako tapety
8 zajímavých aplikací z App Store, které by vám neměly tento týden uniknout (1.1. – 7.1.2018)