Zavřít reklamu

V únoru analytik Ming-Chi Kuo prozradil očekávané rozlišení displeje letošního iPhonu, který by měl Apple představit už na podzim. Výroční model, který je prozatím označován převážně jako iPhone 8, by neměl mít tradiční Home Button a měl by disponovat OLED displej od okraje k okraji.

Webový portál MacRumors prozradil, že někteří uživatelé přišli na webovou stránku nejspíše ze zařízení iPhone 8. Samozřejmě, návštěvnost z tohoto zařízení, které v podstatě ještě není ani na trhu a na kterém cupertinská společnost tajně pracuje, je extrémně nízká, ale to, co vidíme, odpovídá tomu, co vyplývá z tvrzení analytika Ming-Chi Kua. A je nepravděpodobné, že by byly informace v Analytics falešné.

Podle Ming-Chi Kua bude mít iPhone 8 displej o velikosti 5,8 palců, přičemž ve spodní části bude oblast vyhrazena pro „function area“. Podrobné informace o tom, k čemu se bude function area používat, jsou prozatím neznámé, ale měla by obsahovat snímač otisků prstů, funkci Home Buttonu a další dynamické ikony a tlačítka pro interakci se zařízením.

Koncept iPhonu 8 s function area:

Ming-Chi Kuo tvrdí, že 5,8palcový displej nabídne rozlišení 1242 × 2800 pixelů. Avšak aktivní část displeje bude mít úhlopříčku 5,15 palců a rozlišení 1125 × 2436 pixelů, tedy to je použitelný prostor pro zobrazení aplikací. Pokud například otevřete prohlížeč Safari, zobrazí se vám pouze na aktivní části, tedy na 5,15 palcích.

Už v roce 2010 začal Apple u iPhonu používat Retina displej pro zdvojnásobení či ztrojnásobení pixelů, aby zvýšil ostrost textu a dalších prvků zobrazených na displeji. „Retina je tedy vždy 2× pixelů na palec a 2× větší rozlišení displeje, než jeho ‚neRetinový‘ předchůdce, a to vždy na stejné úhlopříčce displeje,“ vysvětlovali jsme vám už v jednom našem článku.

Pokud se podíváme na tvrzení analytika, podle něhož display area iPhonu 8 bude mít rozlišení 1125 × 2436 pixelů, potom to odpovídá 3x většímu rozlišení displeje s rozsahem 375 × 812 bodů. Stejnou šířku v bodech má i iPhone 7.

Vzhledem k tomu, že prototypy iPhonu 8 už jsou několik měsíců testovány a výroba bude brzy v plném proudu, je pravděpodobné, že některá z těchto zařízení jsou používána k prohlížení internetu. Dokonce uživatelé testující iPhone 8 navštívili i MacRumors. Server při kontrole Google Analytics viděl aktivitu ze zařízení, které má rozlišení 375 × 812 pixelů.

„Kromě několika návštěv v září minulého roku jsme neviděli značnou aktivitu ze zařízení, které se hlásí k rozlišení 375 × 812 až do března, a dokonce i tehdy byla návštěvnost z tohoto rozlišení zřídkakdy, a to až do konce května, kdy se návštěvnost ze zařízení s tímto rozlišením začala zvyšovat. Od 1. června jsme zaznamenali každý den jednu až čtyři návštěvy z tohoto zařízení. Všechna tato zařízení navíc běží na iOS 11, což je uklidňující, protože iPhone 8 bude bezpochyby dodáván s iOS 11,“ uvádí MacRumors.

Několik návštěv je z IP adres společnosti Apple, nicméně i ty ostatní IP adresy jsou z Cupertina či z blízkých měst Sunnyvale a San Francisco.

Rozlišení 375 × 812 pixelů je jediné, které je v současné době vidět ve spojení s iOS 11. Podobně byly vidět návštěvy ze zařízení s rozlišením 834 × 1132 pixelů v průběhu několika měsíců, což vedlo k představení 10,5palcového iPadu Pro s Retina rozlišením 1668 × 2224.

Očekává se, že Apple představí letos na podzim nejen iPhone 8, ale také aktualizované modely iPhone 7s a iPhone 7s Plus.

iPhone 8 Ediditon Vision Next FB

Dnes nejčtenější

.