Zavřít reklamu

V dnešní době bezdrátových technologií je možnost zálohovat na cloudová úložiště běžná. U společnosti Apple to samozřejmě není výjimkou, ba naopak. Snaží se veškeré své zařízení a systémy připravit na kompletně bezdrátovou budoucnost. Příkladem může být jak kritizované, tak pochvalované odebrání konektoru jack v telefonu iPhone 7. A tematičtěji; dokonce i synchronizaci přes iTunes lze provádět pomocí Wi-Fi, tudíž není třeba připojovat kabel a zálohu svých zařízení můžeme jednoduše nahrát na iCloud.

Taková záloha zařízení na iCloudu může zabírat až několik GB. A pokud si za iCloud úložiště neplatíte, máte v základu k dispozici pouhých 5GB. To je pro většinu z nás velmi nedostačující, obzvlášť pak, když vlastníte více iOS produktů. Jedna z možností, jak se vejít do 5GB limitu, je zredukování velikosti zálohy zařízení na iCloudu. Přesněji řečeno, každá aplikace ukládá určitá data a my můžeme rozhodnout, která z aplikací bude zálohovat tato svá data na iCloud.

To, že v Nastavení zakážeme zálohu dat aplikace neznamená, že se nezálohuje aplikace samotná. Při pozdějším obnovení ze zálohy iCloudu se tedy do zařízení nahrají všechny aplikace ale bez interních, uživatelských dat.

Jak zapnout zálohu zařízení na iCloud

 1. Otevřete Nastavení.
 2. Klikněte na svůj uživatelský profil Apple ID, iCloudu… v horní části okna
 3. Klepněte na iCloud.
 4. Najděte záložku Záloha na iCloudu, otevřete ji a zapněte zálohu přepínačem.

Jak určit data, která se mají zálohovat

 1. Otevřete Nastavení.
 2. Klikněte na svůj uživatelský profil Apple ID, iCloudu… v horní části okna
 3. Klepněte na iCloud.
 4. Klikněte na Úložiště iCloud.
 5. Dále pokračujte do Spravovat úložiště.
 6. V sekci Zálohy klepněte na jméno svého zařízení.
 7. Klikněte na Zobrazit všechny aplikace.
 8. Přepněte přepínač do polohy vypnuto pro aplikace, u kterých si nepřejete zálohovat interní data.
icloud-backup-fb

Zdroj: iMore

Dnes nejčtenější

.