Seznam věcí, které Apple pravděpodobně představí na WWDC 2017

Květen už se nám nachyluje ke konci a to znamená jediné. Mílovými kroky se blíží jablečná WWDC. Ta proběhne už 5. června a Apple na ní představí nespočet skvělých věcí a nápadů. Pokud jste přemýšleli, co od této události letos očekávat, přečtěte si následujících pár tipů. Pravděpodobně se tam totiž jejich velká část objeví.

Přiblížení iOS 11

Přiblížení nové verze jablečného systému se za poslední roky stalo na červnové konferenci skoro tradicí. Proto se dá očekávat stejný scénář i tenhle rok.

V kuloárech se čile spekuluje o už několik let očekávaném Dark Mode. Dostane ho iOS už letos? Podle mě nejspíš ano. Protože kdy jindy by měl Apple představit něco tak chtěného, než při příležitosti vydání prémiového iPhone 8, který by byl touto novinkou též řádně vyšperkován.

Druhou věcí, která by mohla být vcelku zajímavým produktem, je odhalení něčeho, co by se mělo podobat kombinaci všech možných sociálních sítích. Velkou výhodou by měla být práce s videem, které by mělo jít velmi snadno upravovat a celý proces nahrávání ovládat jednou rukou. Je ale možné, že bude tato nová verze videa vytvořena jako samostatná součást systému. Celkově je však u obou věcí zatím dost nejasností a jejich představení na červnové WWDC není rozhodně tak pravděpodobné, jako třeba v případě iOS 11.

I Siri by se měla dočkat velké aktualizace, která by ji měla dodat ještě vice inteligence. Umělá asistentka by měla získat lepší strojové učení a nové funkce. Díky tomu by pak měla být schopna dokonce předvídat vaše požadavky.

Přijít též mohou speciální aktualizace pro iPad Pro, které rozšíří funkci Apple Pencil. K tomuto kroku se Apple uchýlí pravděpodobně hlavně z důvodu čím dál lepšího hardware u nových iPadů a tím pádem jejich širší škály využití.

macOS 10. 13

Co se týká operačních systémů pro jablečné počítače, i ty pravděpodobně dostanou svého nástupce. Doposud však žádné informace venku nejsou a proto je opravdu těžké říct, co vlastně od systému očekávat nového. Dokonce neznáme ani název, který však bude pravděpodobně vycházet z nějakého místa v Kalifornii.

tvOS 11 a watchOS 4

Stejně jako u macOS, nevíme ani u těchto operačních systémů skoro žádné podrobnosti. Pravděpodobně se bude Apple opět snažit integrovat nějaké funkce, které budou zařízení propojovat a usnadňovat uživatelům ovládání. Hovoří se též přidání nových sportů do aplikace na cvičení u Apple Watch. Těžko však v tomto ohledu více spekulovat.

10,5“ iPad Pro

Produkt, o kterém jsme vás v předchozích týdnech hned několikrát informovali. Mělo by se jednat o střední cestu mezi dvěma již prodávanými iPady. Nový jablečný tablet by měl disponovat skoro bezrámečkovým displejem a skvělou hardwarovou výbavou.

 

Samostatný Siri speaker

Určitě velmi zajímavá věcička, která by se měla zařadit mezi již fungující produkty od Googlu a Amazonu. Doposud však není jasno o jejím designu a ani o zabudování displeje. Více si o této zajímavé novince přečtěte zde.

MacBooky

Myslím, že ani MacBooky nebudou opomenuty od nějakého vylepšení. Některé zdroje navíc tuto informaci rozšiřují už vcelku dlouho a je tedy možné, že se tak opravdu stane. Osobně jsem asi nejvíc zvědav na MacBook Air. Ten se totiž v posledních letech dostal spíše do pozadí jeho úspěšného bratra Pro. Těžko ale říci, v tomto ohledu toho na svět až tolik neproniklo.

WWDC 2017 wallpaper FB

 

Leitz
Vstoupit do diskuze (6)

Diskuze

  MacBook Air nebude, prečo to ľudia ako aj autor článku stále nevedia pochopiť? Je to už mŕtvy produkt a je nezmysel ho akýmkoľvek spôsobom vylepšovať a to, že sám autor či pár „fanúšikov“, ktorý ho majú doma chce nástupcu nie je ani dôvod ani to nepridáva zmysel k vylepšeniu, nemá to zmysel a jediný MacBook ktorý na WWDC uvidíme bude HW upgrade 12″ MacBooku.

  Oh god.

  Reagovat

  Jo, mas pravdu. Air je mrtvy. Je moc levny, Apple me nem ma malou marzi, neni duvod ho dal vyrabet. 🙂 Podle me casem stahnou ceny zakladni 13″ a tim nahradi Airy. A nebo zakladni 13″ jeste vic oholi, dostane jen 128GB a nonRetinu displej. Uvidime. 😉

  Reagovat

  Neretinový displej už nepríde, to je celá podstata toho, prečo sa zrušil MBA. Apple chce mať pekne usporiadane portfólio, kde systém bude kompletne navrhnutý pre retina displeje. Jasne to ukázal pri predstavení MBP s touchbarmi, celý lineup sú už retiny, jediný vyčnieval MBA a nesedí do rodiny produktov asi tak, ako nesedel názov OS X k iOS, watchOS a tvOS, preto ho proste zmenili na macOS, dalo by sa povedať, že celé je to vlastne jeden veľký dizajnový problém, ktorý Apple posledné tri roky rieši a tým myslím zjednotenie portfólia, nonretina nedáva zmysel v žiadnom prípade (našťastie a konečne) 🙂

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz