Zavřít reklamu

Apple na nadcházející konferenci WWDC, která se bude konat v pondělí 5. června, pravděpodobně představí watchOS 4. Zbrusu nový systém pro Apple Watch by měl přinést nové funkce a vylepšení. Určitě budete souhlasit s tím, že by cupertinská společnost mohla do nové verze zahrnout i některé funkce z původního Watch OS.

V reorganizovaném Control Center by se mohla objevit sekce Now Playing, což je panel umožňující ovládat digitální korunkou přehrávání hudby a hlasitost Apple Watch. V původním Watch OS stačilo přetáhnout prstem nahoru, aby se zobrazila funkce Glances, přes kterou jste mohli rychle přistupovat ke klíčovým notifikacím. Prostřednictvím této funkce jste mohli vidět čas vaší nejbližší schůzky či zkontrolovat tep.

Ve verzi watchOS 3 společnost odstranila Glances a zavedla Dock. Jedná se o funkci, která umožňuje spustit deset oblíbených aplikací bez čekání. Pokud tedy ve watchOS 3 přetáhnete prstem nahoru, zobrazí se Control Center s možnostmi nastavení a informacemi o baterii. Dále byl do Control Center přidán například režim Theatre. Zatímco nastavení Now Playing se objeví pouze při aktivním přehrávání hudby a nachází se úplně na konci funkce Dock (pokud si ji neuložíte a nepřemístíte), a tak se k ní musíte dostat scrollováním. V porovnání s původní metodou, kdy jste pouze přetáhli prstem nahoru, musíte nyní vykonat příliš mnoho kroků.

Abyste se dostali na běžně používané tlačítko AirPlay, musíte v Control Center opět zbytečně scrollovat, a proto byste určitě ocenili, kdyby se AirPlay přesunulo do sekce Now Playing.

Zejména uživatelé v USA používají Siri ke každodenním úkonům, jako například k řízení příslušenství HomeKit, k přidání připomínky či položky do nákupního seznamu, ke spuštění tréninku a podobně. Siri se v mnoha ohledech v watchOS 2 a watchOS 3 zlepšila. Bez použití funkce VoiceOver neexistuje žádná hlasová zpětná vazba, takže Siri na Apple Watch je hlasový vstup a výstup textu. Asi byste uvítali návrat animací Siri, jak tomu bylo na původním Watch OS. Siri vlna byla příznivější a vypadala trochu jinak. I když Apple později sjednotil vzhled Siri na současnou vlnu napříč všemu platformami, na watchOS 3 je animace této vlny náhodná a na hlas nereaguje. První Watch OS používal animaci barevné vlny i pro diktování, zatímco současná verze používá nevýraznou černobílou zvukovou vlnu.

I když většinou byly systémy watchOS vylepšeny, existují nějaké drobnosti z Watch OS, ke kterým by se Apple mohl vrátit. Ale necháme se překvapit, co pro nás Apple připraví ve verzi watchOS 4.

apple-watch-nike-fb-2

Zdroj: 9TO5Mac

Dnes nejčtenější

.