Zavřít reklamu

Čtete rádi a nevadí vám elektronická podoba knih? V tom případě máme právě pro vás pár užitečných odkazů, na kterých naleznete obrovské množství všelijakých knih od věhlasných světových autorů. A pozor, zcela zdarma!

Vybrat si můžete od detektivek, přes kuchařky a dětské knížky, až po vědecké a vysokoškolské učebnice. Většina je sice v angličtině ale věřím, že i tak si z některých klenotů opravdu vyberete.

Rozsáhlá knihovna na dosah několika kliknutí

Velmi velkým obsahem knih se pyšní web Classic Bookshelf. Naleznete na něm opravdu parádní kousky například od Charlese Dickense. Pokud zatoužíte například po klasikách typu Oliver Twist nebo Vánoční koleda, už víte, kam jít.

Obrovským rozsahem se chlubí i Project Gutenberg. Na jeho stránkách naleznete přes 27 tisíc knih, které jen čekají na vaše nahlédnutí. Opravdu široce je tu zastoupena odborná literatura ke studiu na převážně vysoké škole. Některé věc jsou ale už bohužel lehce zastaralé. Co mi ale opravdu vyrazilo dech, bylo objevení celých verzí eposů Illias a Odyssea od Homér, které jsem nalezl na webu Classic Reader. Dalším skvostem je třeba Božská komedie od Dante Alighieriho. Mě osobně tato stránka asi zaujala nejvíc. Určitě proto stojí za návštěvu.

Jestli jste spíš milovníky poezie, a obzvlášť té lehce pochmurné, navštivte Fiction. Tyto webovky nabízí slušnou kartotéku různých básní v čele s Havranem od Poa. Pokud si chcete znovu přivodit mráz po zádech při čtení slov „Nevermore, nevermore“, určitě se tu zastavte. Posledním webem, který bych rád zmínil, protože vás může zaujmout, je ebookstage. Na této adrese naleznete spíše literaturu k oddechu. Moc ji zde sice není, za to jsou to vcelku neokoukané tituly a některé i dost čtivé. Na odreagování proto jasná volba.

Myslím, že si na těchto pěti webech najde skoro každý to své. Pokud však ne, podívejte se na tento odkaz, na kterém naleznete další spoustu odkazů na podobné weby. Problémem však je, že jsou některé stránky už dlouhou dobu změněny a nefungují, nebo fungují úplně jinak a za četbu si musíte zaplatit. Každopádně mých pět knihovniček je opravdu ověřených a minimálně maturitní četbu v nich naleznete veškerou. Usnadní to rozhodně spoustu práce a ušetří spoustu nervů. Tak příjemnou zábavu, knihomolové!

free-books-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější