Zavřít reklamu

Na počest Mezinárodního dne zpřístupnění, který se koná zítra, se CEO Applu Tim Cook sešel se třemi youtubery, aby s nimi prodiskutoval funkce Zpřístupnění v zařízeních od Applu, a to jak pro Mac, tak pro iOS.

Každý ze tří youtuberů, který s Timem Cookem poseděl nad kávou v kampusu Applu, vedli s ředitelem jablečné společnosti rozhovory o svých youtubových kanálech. Všichni tři, včetně nevidomého filmaře Jamese Ratha, neslyšící advokátkay a vloggerky Rikki Poynter a herečky Tatiany Lee, která se narodila s rozštěpem páteře, hovořili o Apple produktech, které používají při svém každodenním životě. Všechny tři rozhovory můžete vidět na videu níže.

V průběhu svého setkání s Rikki Poynter vyložil Tim Cook přístup Applu ke zpřístupnění a vysvětlil, proč této součásti svých zařízení věnuje společnost tak velkou a intenzivní pozornost. Zdůraznil i důvod snahy zpřístupnit Apple zařízení skutečně každému.

„Apple je založen na principu poskytování síly lidem k tomu, aby mohli vytvářet věci, aby mohli dělat věci, které by bez těchto nástrojů byly neproveditelné. Zpřístupnění jsme vždy vnímali jako základní lidské právo.  A stejně jako jsou lidská práva pro každého, chceme, aby naše produkty byly dostupné pro všechny. A toto se stalo základní hodnotou společnosti Apple. Neděláme produkty pro konkrétní skupinu lidí. Děláme produkty pro všechny.

Intenzivně cítíme, že každý si zaslouží rovnocenné příležitosti a stejný přístup. Proto se na tuto záležitost nedíváme z hlediska návratnosti investice. Už jsem na to byl v minulosti dotazován a odpověď zní ‚ne, nikdy jsme se na to takto nedívali‘. Nezáleží nám na tom.“

Kromě setkání s Timem Cookem Apple vydal i speciální sérii videí „Designed for“, v nichž jsou zdůrazňovány rozdílné způsoby, kterými Apple za pomoci svého Zpřístupnění umožňuje skutečně každému používat daná zařízení. V App Storu lze nalézt i novou funkci, která propaguje aplikace Zpřístupnění.

Společnost Apple v říjnu spustila webovou stránku, týkající se Zpřístupnění, kde jsou demonstrovány a propagovány stále se rozšiřující možnosti Zpřítupnění, vestavěné v Apple produktech.

Zdroj: MacRumors

Tim Cook fb

Dnes nejčtenější

.