Zavřít reklamu

Společnost Apple má k dispozici obrovskou sumu peněz. Velká část z nich putuje na chod společnosti, další podstatný balík vnáší život novým a stávajícím projektům. Stále ovšem společnosti zůstává obrovský finanční obnos (cca 250 miliard dolarů) navíc, který slouží jako jakási finanční rezerva. A právě díky ní se již dlouho spekuluje o tom, co by mohla společnost v nejbližší době koupit. Od poslední velké akvizice (Beats) již uplynulo moře času a tak se očekává, na koho se Apple obrátí nyní.

V minulém roce padalo hned několik návrhů, mezi které patřily společnosti jako Netflix, Disney nebo dokonce Tesla Elona Muska. Nějakou dobu se hovořilo také o tom, že společnost koupí nějaké zajeté filmové studio. S novým pohledem dnes přišli analytici bankovního domu UBS, podle kterých Apple o žádné z výše uvedených firem neuvažuje.

Když se vydá Apple na nákup společností, cílí na něco neobvyklého a unikátního. Něco, co společnost posune v odvětví, ve kterém doposud nefigurovali. Pokud k nějakému velkému nákupu dojde, analytici si myslí, že to bude ve zcela neočekávaném odvětví, jako například doprava, augmentovaná/virtuální realita, zdravotnictví či automatizace domácností.

Nákup by měl mít také efektivní dopad na celkový byznys společnosti (jako měla akvizice Beats, která Applu pomohla rozjet Apple Music). Na internetu se čím dál častěji spekuluje o akvizici AMD, čímž by společnost vyřešila mnoho věcí týkajících se hardwaru. Na co se v Applu zaměří podle vás? Podělte se o názory v diskuzi.

Apple Store green logo FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: 9to5mac

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější