Zavřít reklamu

Již dříve jsme vás informovali, že Apple by si tento rok měl pro sebe zabrat přibližně 15 % z celkové produkce OLED panelů. Nedávno se také objevila zpráva, že Apple si objednal od Samsungu 70 milionů zahnutých OLED displejů.

Nyní kalifornská společnost údajně podepsala dvouletou smlouvu se Samsungem na dodávku až 92 milionů zakřivených displejů. Právě tyto panely by měly být použity pro nový iPhone 8, kterého se dočkáme na podzim. Samsung bude jediným dodavatelem OLED panelů pro nadcházející telefon od Applu, od něhož se očekávají velké změny po stánce designu. Apple tak zvýšením dodávky (z 70 milionů na 92 milionů) chce předejít nedostatku zařízení. Samsung údajně svou asijskou továrnu na LCD displeje předělal na továrnu pro OLED displeje, aby pokryl poptávku Applu. Celkově investice jihokorejského giganta v roce 2017 přišly na 10 bilionů wonů (224 miliard korun).

Jelikož Apple ročně prodá přibližně 200 milionů iPhonu, znamenalo by to, že zakřiveným OLED displejem bude vybaveno přibližně 30 % modelů. Vedle high-end iPhonu 8 se mají v nabídce také objevit „klasičtější“ modely iPhone 7s a iPhone 7s Plus, ty pravděpodobně přijdou s LCD displejem, který známe ze současných iPhonů. Kromě bezrámečkového 5,2palcového OLED displeje by nový „výroční“ iPhone (iPhone tento rok slaví 10 let na trhu) měl obsahovat skleněné tělo, bezdrátové nabíjení a premiovou cenovku.

iPhone 8 OLED FB

Zdroj: MacRumors

 

Související články

Dnes nejčtenější

.