Zavřít reklamu

iPhone 8 má zatím našlápnuto k tomu, aby byl opravdu skvělý. Po několika letech má Apple přijít jak s novým designem, tak konečně také s novými funkcemi. Očekává se zcela nový design a šasi ze skla a oceli. Zatím tedy víme, že by iPhone 8 (iPhone Edition) mohl mít zahnutý displej, Touch ID v displeji, špičkový procesor či nejvýkonnější mobilní grafický čip všech dob.

Co se designu týče – údajně by měl mít připravovaný vlajkový model zahnutý displej, i když nedávná zpráva od Macrumors tvrdí, že tomu tak nebude. Podle posledních zpráv vše nasvědčuje tomu, že iPhone 8 nebude zrovna levným zařízením – dle nových zpráv se bude cena základní verze pohybovat okolo 1000 dolarů. Ale proč bude tak drahý?

Na otázku nám částečně odpověděl nyní server DigiTimes, který včera zveřejnil zprávu, že výroba jednoho OLED displeje podporující technologii 3D Touch bude o 6 dolarů dražší, což je zhruba 60% nárůst oproti výrobní ceně 3D Touch displeje pro iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Aby si tedy Apple udržel marže, bude muset jít i cena za telefon směrem vzhůru.

DigiTimes konkrétně sdělil, že OLED iPhone bude používat novou tenkou dotykovou vrstvu pro snímaní dotyku. Ve zprávě také bylo sděleno, že výrobce začne s dodávkou vrstvy až ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku, což nasvědčuje tomu, že iPhone 8 dorazí na trhu později než jeho bratříčkové (iPhone 7s a iPhone 7s Plus).

Ve zprávě se také uvádí, že OLED panel bude potřebovat nový typ senzoru pro již zmiňovaný 3D Touch. Nové 3D Touch moduly budou vyžadovat více složitý výrobní proces, což v konečném výsledku zdraží výrobu. Pro konkrétní představu stojí aktuálně výroba 3D Touch modulu na iPhone 7 a iPhone 7 Plus 9 dolarů.

V galerii níže se můžete podívat na několik zajímavých konceptů nového iPhonu.

Okolo displeje se točí i další zprávy a úniky. Již dříve analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI Securities prozradil, že první iPhone s OLED displejem bude mít sice rozměr 5,8 palců, ale skutečná zobrazovací plocha bude mít velikost 5,15 palců. Zbytek obrazovky bude vyhrazen pro virtuální tlačítka. Na konkrétní podobu nového iPhonu 8 (iPhone Edition) si budeme muset ještě několik měsíců počkat.

iPhone-8-concept 3 FB

*Zdroj: 9to5mac.com

Související články

Dnes nejčtenější

.