Zavřít reklamu

Společnost Imagination Technologies podle jména zná málokdo. Jsou to ovšem právě oni, kteří stojí za mobilními grafickými akcelerátory PowerVR, které pohání obrovské množství telefonů a tabletů. V současné generaci iPhonů se nachází grafický čip architektury PowerVR Rogue a nabízí velmi vysoký výkon, vzhledem k veškeré konkurenci. Společnost Imagination Technologies ovšem včera představila svůj nový projekt, kterým je next-gen architektura s názvem PowerVR Furian. Měly by jí dostat budoucí iPhony a dorazí s ní doslova brutální výkon.

Nová architektura grafického akcelerátoru prý zvedne reálný výkon o 70-90% oproti současným řešením – a to především ve hrách a reálném využití. Nová architektura nabídne o 35% vyšší výpočetní výkon shaderů, o 80% lepší fill rate a podstatně sníženou spotřebu. To vše při zachování současné velikosti grafických čipů.

Nižší spotřeba logicky zvýší výdrž telefonů při použití náročných grafických výpočtů. Nová architektura podporuje 4K rozlišení, čímž pokládá základní stavební kámen pro využití vyššího rozlišení v budoucích iPhonech. S vyšším rozlišením se váže také podstatně zvýšený výkon, který je pro takovéto množství pixelů potřebný. Vyšší výkon se bude také náramně hodit pro aplikace využívající augmentovanou realitu, která by se měla dostat do iPhonů už letos.

Podle Imagination Technologies, budou první čipy založené na architektuře PowerVR Furian oznámené v polovině letošního roku. První mobilní telefony s novými čipy dorazí nejdříve na konci roku 2018. Je velice pravděpodobné, že se tyto čipy objeví také v iPhonech, neboť Apple produkty z rodiny PowerVR používá už několik let. Společnost je také částečným akcionářem v Imagination Technologies a obě firmy spolu úzce spolupracují.

powervr-furian-iphone

Zdroj: Macrumors

Dnes nejčtenější

.